Toshiba Satelite L50-B-1NJ BIOS Sürümünü Düşürme

erdem477

Decapat
Toshiba Satelite L50-B-1NJ laptop kullanıyorum. Birkaç gün önce can sıkıntısına BIOS sürümümü güncelledim. Ardından bilgisayarımın yavaşladığını hissettim ve forumlarda konular açtım. Şu an BIOS sürümünün işlemcimi düşük frekansta algılayıp, performansımın düştüğüne kanaat kıldım. Laptoplarda BIOS düşürme olarak bayağı araştırma yaptım ve İngilizce kaynakları pek anlamamakla birlikte birkaç yöntem denedim ve başarısız oldum. Herhangi bir yöntem bilen varsa söyleyebilir mi?

ACPI Flash BIOS version 1.90 for TOSHIBA PX35t (PQQ31x/PQQ32x) Burada BIOS sürümleri vardır. Eski sürümüm 1.90 yüklediğim sorunlu BIOS sürümü 2.00.

Drivers - dynabook Burada da yüklediğim BIOS versiyonunun driverını indirdim. Kısa parça numaram PSKTAE.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesi bilgisayarı yavaşlatmaz. Aksine daha stabil çalıştırır. Güç seçeneklerinden "Yüksek Performans" kısmını seçin. Ayrıca temiz bir kurulum yapın size tavsiyem. BIOS downgrade işlemi ise mümkün değil gibi.

Bunu tartıştığım platformlarda buldum. İşlemcim 1.7 - 2.7 GHz arasında çalışması gerekiyor. Şuan 0.79 GHz de çalışıyor. Bunun sebebininde BİOS un işlemcimi düşük frekansta algıladığına kanaat getirdik. Başka bir teoriniz varsa size istediğiniz istatistikleri gönderebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı