Toshiba Satellite A300 İçin iAtkos ve Sürücü Önerisi

Cenk Yurdakan

Kilopat
Merhabalar, ben de bir çok kişi gibi Mac OS X kullanmak istiyorum. Daha önce bir kaç kez denedim. Ancak ekran kartım ve wireless sürücüm çalışmamıştı. Bir kaç videonuzu izledim ve tekrar kurmaya karar verdim. Elimde şu anda iAtkos_ml2 sürümü var. (DMG uzantılı) Bu sürüm kurmam doğru olur mu yoksa başka sürüm mü denemeliyim ve tabi bir de sürücüleri nereden bulabilirim?

Toshiba Satellite A300 PSAJ0E Modelini kullanıyorum.

Ekran kartı olarak Mobile intel 965 Express Chipset Family kullanıyor.

Wireless ise Realtek RTL8187B şimdilik benim için en önemli sorunlar bunlar

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle teşekkür ederim. Yalnız herhangi bir şekilde Mac kullanma durumum yok bu yüzden hani Unibeast'i nasıl USB belleğe aktarırım bilmiyorum. Sanal maknayı da kullanamıyorum. "vt-x/amd-v hardware acceleration is not available on your system" gibi bir hata alıyorum. Mac OS X lisansı satın alıp indirsem bile öncelikle USB'ye aktarabilir miyim? Daha sonrasında ise ekran kartımın kesin olarak çalışıp çalışmaması. Tabi ki de bu çok daha önemli. Eğer çalışmazsa zaten hiç uğraşmak istemiyorum.

Peki acaba ekran kartımı kullanabilecek miyim? Mountain Lion için sürücü var mıdır yoksa diğer sürümleri mi kullanmalıyım?

- - - Güncellendi - - -

Recep bey verdiğiniz linkten biraz araştırma yaptım. Öncelikle bu siteden; http://thepiratebay.sx/torrent/7772071/Mac_OS_X_10.7.5_Lion_bootable_USB_for_Intel_PCs 10.7.5 i indirdim. Win32 Disk Imager programı ile raw dosyasını USB'ye yazdırdım. Sistemi yeniden başlattım ilk olarak boot menüsünden USB'yi seçtim ancak boot etmedi. Sonrasında tekrar belleği seçip 1'e bastım ve Chameleon Bootloader ile boot etti. Sistem kurulumu tamamlanana kadar en ufak bir sorunla karşılaşmadım. Sistemi kurdum ve USB bellek ile boot ettim tekrar. Karşılama ekranı geldi ve "sisteminize klavye takın" gibi bir uyarı ile karşılaştım. Evet PS/2 kext kurmam gerekiyor biliyorum ama sistemi açamıyorum.

Bir de sanırım belirtmem de fayda var. Laptopta hali hazırda kablolu bir mouse takılı. Kurulum süresinde ve sonrasında PC klavyesi üzerindeki touchpad i kullandım zira şu anda kablolu mouse çalışmıyor

Aslında yeni başlayan biri için iAtkos kurmak daha mantıklı olabilir çünkü gerekli ve gereksiz kextler mevcut ve sizin gibi kurulum yapmış biri kurulumda neleri yüklemişse sizde onları seçip sorunsuz kurulum tamamlamayı başarabilirsiniz. iAtkos sürümlerinden hangisi sisteminize uygunsa bir bakın büyük ihtimalle iAtkos L2'dir. Baktınız sorunsuz bir çok şeyiniz çalışıyor ve biraz bilgi sahibi oldunuz hangi kextlerin gerektiği konusunda daha sonra temiz bir Unibeast ile Mountain Lion kurulumu yapabilirsiniz.

Bende Toshiba A300 kullanıyorum bir türlü Mac için bir türlü driverlarını bulamadım özellikle ekran kartı çalışmıyor yardımcı olursanız sevinirim bu bilgisarın driverlarını bulamıyorum bir liste yaparsanız çok sevinirim

- - - Güncellendi - - -

Yapan Arkadaslar varsa Lütfen Toshiba A300 driverlarını paylaşabilir mi ? Mac'te ekran kartı görünmüyor. Hackintosh için oldukça sıkıntılı bir makina çözüm bulamıyorum .

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı