Toshiba Satellite L500-226 iAtkos ML2 Kurma

Atamert Tezgelir

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Başlıktada belirtiğim gibi ben eski leptopuma mac os kurmak istiyorum. Fakat bu konuda yeniyim. Leptopum Toshiba Satellite L500-226 2 gb Ram Vard dd2 olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. Birde sormak istediğim bir kaç soru var. Arkadaşlar sorum şudur: bende 2 tane leptop var. Biri dediğim gibi üstteki toshiba ötekide bir samsung samsung yeni sayılmaz ama eski bir leptop sayılmaz.

2013 başlarında alındı leptopta 8 gb ram var ve vitrual box ile iAtkos kurduğum zaman. 2 gb ram vermiştim ama boot etmemişti. 3 gb ram verdim boot oldu. Fakat bu seferde kendi leptopum çok değil ama mac açıkken özellikle yavaşladı ve çok mavi ekran verdi yanlış hatırlamıyorsam mavi ekranda ''multiple_irp_complete_requests gibi bir hata vermişti ve bunun önüne geçemedim ve başlangıç onarıcıdan bilgisayarı formatladım ve düzeldi. Bir daha da vitrual box'tan uzak duracağım herhalde bunun bir çözümü var mıdır ? Ve vitrual box olmadan usb ye iAtkos'u nasıl kurabilirim ve son olarak 2 gb ram de bootlanır mı?

Bir haftadır aynı dertten muzdaripim hocam bunun tek çözümü bence şu Snow Leopard yükleyeceksiniz torrent olarak bulabilirsiniz iki tane dvd alıp birine snow leopard birine unibeast yükleyeceksin eski bir sürümü yükleyip ordan devam ediceksin hocam başka yol pek yok.

Bir haftadır aynı dertten muzdaripim hocam bunun tek çözümü bence şu Snow Leopard yükleyeceksiniz torrent olarak bulabilirsiniz iki tane dvd alıp birine snow leopard birine unibeast yükleyeceksin eski bir sürümü yükleyip ordan devam ediceksin hocam başka yol pek yok.
İndirme Linkini Verirmisiniz Birde Ben Usb Üstünden Kursam sıkıntı olmaz demi ? Unibeast ne işe yarıyor ve mac app store dan güncellersem riski olur mu? (bu işlerde çok yeniyim daha soracam birsürü sorum vardıda unuttum )

A-Z Hackintosh Kurulum Rehberi (snow-Lion-virtualbox)

Kurulum burada var hocam. Torrent linki de vereyim hatta magnet atayım. Şimdi filtre mevzusu falan var.

magnet:?xt=urn:btih:46f860dc030ebeaa5a0c8a117e271a20f73a822b&dn=mac+os+x+snow+leopard+10+6+7+iso&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.openbittorrent.com%3A80%2Fannounce&tr=udp%3A%2F%2Fopen.demonii.com%3A1337/CODE]

Downloads - tonymacx86.com

Hocam bak şimdi bu verdiğim iki dosyayı indirip dvd'ye yazıcaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu iki aşamalı eski bir konuydu ben dvd ile boot edebildim zaten. Bir şekilde mac yüklerseniz unibeast ile kurulumları gönlünüzce yapabilirsiniz.

Bende Resimler Gözükmüyor :S Neyse ben biraz daha google da arıyayım Aradım Sonuç Olarak Bir Mac Gerekiyormuş Macsiz usb ye nasıl yazdıracam ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Resimler Gözükmüyor :S neyse ben biraz daha google da arıyayım Aradım Sonuç Olarak Bir Mac Gerekiyormuş Macsiz usb ye nasıl yazdıracam ?
Hocam bakın aynı şey bendede oldu resimler gözükmüyor ama yapacağınız iki şey var. O iki dosyayı indirip cd'ye yazacaksınız. Unibeast adlı programın cdsini takıp bilgisayarı açın biraz bekleyip çıkartın. Snow leopard cd'sini takın. F5'e basın. Snow leopard'ı görecek. Ordan sonrası kolay zaten yükleyeceksiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı