Başarılı Kurulum Toshiba Satellite C55 | i3-3120M | macOS Ventura

Ekran Resmi 2023-05-20 20.25.46.png

Sistem Bilgileri
  • Intel(R) Core(TM) i3-3120M İşlemci @ 2,50 GHz
  • 4 GB RAM
  • Intel(R) HD Graphics 4000
  • NVIDIA GeForce 710M
  • Qualcomm Atheros QCA9565/AR9565 Wireless
  • Qualcomm Atheros QCA8172 Fast Ethernet
  • IDT ID7695 Ses Yongası
  • [*]
    Ekran Resmi 2023-05-18 01.54.37.png

[*]
Çalışmayan Donanımlar
  • Wi-Fi kartı maksimum Big Sur destekliyor.
  • NVIDIA ekran kartı macOS üzerinde çalışmıyor..
Herkese selamlar. Elime eski bir laptop geçti ve dün gece can sıkıntısından hali hazırda bulunan Ventura USB'm ile hackintosh kurmak istedim. Çok kolay bir süreç oldu tüm donanımlar sıkıntısız bir şekilde tanıtıldı. EFI'nin tüm içeriği tarafımca oluşturulmuştur.

EFI'mi kullanacaksanız dikkat etmeniz gerekenler şunlardır.
  • Kurulumdan önce OCLP uygulamasını zip halinde indirip USB belleğe atın.
1684399825840.png

• EFI klasörüyle oynamadan kurulumu tamamlayın.
  • Kurulumu tamamladıktan sonra uygulamayı zipten çıkarın
  • Uygulamayı sağ tıklayıp açın.
  • İkinci seçeneğe girip Start Root Patch yazısına tıklayın. Şifre isterse girin ve işlemlerin tamamlanmasını bekleyin.
  • İşlemler tamamlandıktan sonra USB içindeki config - kurulum sonrası dosyasının adını config olarak ayarlayıp uygulamadaki reboot tuşuna basın.
  • Bilgisayar yeniden başladıktan sonra grafik hızlandırmamız çalışacaktır.
Bundan sonra seri numaralarını ve ROM değerini ayarlamanız yetecektir. İyi günler.

EFI: TOSHIBA Satellite C55 - i3 3120M - OpenCore 0.9.2.zip

Son düzenleme:
Kasma, donma vesaire sıkıntı var mı? Benim de elimde eski bir laptop var ve kurmayı düşünüyorum da.

Hiçbir sıkıntı yaşamadım. U serisi ve M serisi arasında baya fark var. Ancak günlük kullanımda kullanmadığım için hata yaşar mısın emin değilim. En garantisi Big Sur. Yine de deneme amaçlı kurabilirsin.

Daha detaylı anlatabilir misiniz bir de Big Sur dosyası varsa atabilir misiniz aynı model bende de var kurmak istiyorum. Birde ventura yüklemişsiniz kasma varmı hiç

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı