Toshiba Satellite C660-2CC'ye 16 GB RAM olur mu?

gnuginar

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Cihazımda 2 adet RAM slotu olduğunu gördüm. Acaba ben bunu Dual Channel 16 GB RAM takma şansım var mı? Yanlış bilmiyorsam DDR3 olması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz nedir? CPU-Z görüntüsü iyi olur. Müsait olunca atarsınız. İşlemci linkteki ise 16 GB RAM desteği var.

İşlemciniz nedir? CPU-Z görüntüsü iyi olur. Müsait olunca atarsınız. İşlemci linkteki ise 16 GB RAM desteği var.
Evet hocam işlemcim bu. Dual Channel takarsam performans artar mı? Ek olarak öneriniz var mı? Müsait olduğumda yollyayacağım. :)

Faydası olur. Tavsiyem 4 GB ise yanına 4 GB daha almanız yeterli olur. Fazla güçlü bir PC değil. DDR3 RAM'ler de pahalı. İşlemci ve ekran kartı güçlü olsa 16 GB RAM iyi olurdu. Tavsiyeyi görüntülere göre yaparız. Voltaj değeri de önemlidir.

Faydası olur. Tavsiyem 4 GB ise yanına 4 GB daha almanız yeterli olur. Fazla güçlü bir PC değil. DDR3 RAM'ler de pahalı. İşlemci ve ekran kartı güçlü olsa 16 GB RAM iyi olurdu. Tavsiyeyi görüntülere göre yaparız. Voltaj değeri de önemlidir.
Hocam son sorum ise 8+8 RAM alıp takarsam eğer ileride kullanabilir miyim? DDR3 sıkıntı çıkarmazsa ileriye dönük 16 GB RAM almak istiyorum.

Yakında DDR5 sistemler gelecek. DDR3'e yatırım yapmaya gerek yok.

Geri
Yukarı