Toshiba Satellite C850 sisteme hangi işletim sistemi uygundur?

burakurtoglu

Decapat
Merhaba arkadaşlar, aşağıda belirttiğim özelliklerde bir bilgisayarım var. Şu an Windows 10 en güncel sürümü kullanılıyorum. SSD aldım hızlansın diye ancak ara geçişlerde hala yavaş CPU kullanımı %100 oluyor mesela Google'da yeni sekmeden bir şey açıyorum donuyor 1-2 saniye sonra açılıyor, o donduğu esnada CPU kullanımı %100 oluyor. Bu bir yeni sekme açarken değil bir klasörü açarken, bir fotoğrafı açarken de oluyor. Bu sisteme hangi işletim sistemi en performanslısı olur? Derdim oyun oynamak falan değil YouTube'da takılıyorum, dizi izliyorum o kadar. Bir de RAM yükseltmesi yapsam bu ara takılmalar gider mi? SSD hızlandırdı ama takılmalar devam ediyor.

Marka-model: Toshiba Satellite C850
İşlemci: Intel Pentium 2020M 2.40 GHz.
SSD: Adata 120 GB.
Ekran kartı: Intel HD Graphics (paylaşımlı)
RAM: 4 GB DDR3 (MHz'sini bilmiyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, aşağıda belirttiğim özelliklerde bir bilgisayarım var. Şu an Windows 10 en güncel sürümü kullanılıyorum. SSD aldım hızlansın diye ancak ara geçişlerde hala yavaş CPU kullanımı %100 oluyor mesela Google'da yeni sekmeden bir şey açıyorum donuyor 1-2 saniye sonra açılıyor, o donduğu esnada CPU kullanımı %100 oluyor. Bu bir yeni sekme açarken değil bir klasörü açarken, bir fotoğrafı açarken de oluyor. Bu sisteme hangi işletim sistemi en performanslısı olur? Derdim oyun oynamak falan değil YouTube'da takılıyorum, dizi izliyorum o kadar. Bir de RAM yükseltmesi yapsam bu ara takılmalar gider mi? SSD hızlandırdı ama takılmalar devam ediyor.

Marka-model: Toshiba Satellite C850.
İşlemci: Intel Pentium 2020M 2.40 GHz.
SSD: Adata 120 GB.
Ekran kartı: Intel HD Graphics (paylaşımlı)
RAM: 4 GB DDR3 (MHz'sini bilmiyorum)

Etkisi bir nebze olurda Windows 10 o laptop için uygun mudur acaba eskiden bir arkadasimdada vardi Windows 8.1'de stabil çalışıyordu.(Acaba laptopu ne zaman aldiniz ?)
Etkisi bir nebze olurda Windows 10 o laptop için uygun mudur acaba eskiden bir arkadasimdada vardi Windows 8.1'de stabil çalışıyordu.(Acaba laptopu ne zaman aldiniz ?)
Yani bu aralar Windows 10 verdigi güncellemelerle çoğu pcyi zora sokuyor ve kullandiginiz ssd belli bir süre sonra Windows 10 yüzünden hızlı dolabilir onun için Windows 8.1 Home veya Home Single Language kurmanızı önerim

Etkisi bir nebze olurda Windows 10 o laptop için uygun mudur acaba eskiden bir arkadasimdada vardi Windows 8.1'de stabil çalışıyordu.(acaba laptopu ne zaman aldiniz?)

Yani bu aralar Windows 10 verdigi güncellemelerle çoğu PC'yi zora sokuyor ve kullandiginiz SSD belli bir süre sonra Windows 10 yüzünden hızlı dolabilir onun için Windows 8.1 Home veya Home Single Language kurmanızı önerim.

2013 veya 2014'te aldım. "acaba Windows 10 uygun mu?" sorusunu bende düşündüğüm için böyle bir konu açtım.

Yeni konular

Geri
Yukarı