Toshiba Satellite L50-A Hackintosh Kurmak

Vedat Ünal

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi. Herkese selamlar, i̇yi çalışmalar. Öncelikle başta Recep hocam size sormak i̇stiyorum. Yardım etmek i̇steyen arkadaşlar da olursa çok minnet duyarım :)
Geçen sene bir laptop aldım. Toshiba Satellite L50-A serisi bir PC. Hackintosh yapmak i̇stiyorum fakat nasıl yapacağım konusunda kafam karıştı. İmaj dosyasını DVD'ye atıyorum, önyüklemede donuyor. Ml2 i̇majını atıyorum TransMac'tan (Mac üzerinden değil, Windows'tan) hata veriyor. Acaba cihazım uyumsuz mu? Yoksa ben mi kuramıyorum? Kurabilen arkadaşlar olursa ücretini bile vermeye razıyım :)

Teknik özellikler:

İşlemci Özellikleri:
  • Üretici: Intel
  • Sürüm: Intel(R) Core(TM) i7-4700MQ CPU @ 2.40GHz
  • Fiyat Etiketi: Fill By OEM
  • Parça Numarası: Fill By OEM
  • Dış Saat: 100 MHz
  • En Yüksek Saat: 3800 MHz
  • Şu Anki Saat: 2400 MHz
  • Tür: Central Processor
  • Voltaj: 1.2 V
  • Durum: Etkin
  • Yükseltme: Socket rPGA988B
  • Soket Adı: SOCKET 0
  • HTT / CMP Birimleri: 2 / 4
  • Yetenekler: 64-bit

• CPU Türü: Mobile QuadCore Intel Core i7-4700MQ, 2500 MHz
  • Anakart adı: Toshiba Satellite L50-A
  • Anakart Çipseti: Intel Lynx Point HM86, Intel Haswell
  • Görüntü Bağdaştırıcısı: NVIDIA GeForce GT 740M (2 GB)
  • 3D-Hızlandırıcı: Intel HD Graphics 4600

BIOS Özellikleri:
  • Sağlayıcı: TOSHIBA
  • Sürüm: 1.90
  • Yayım Tarihi: 09/19/2014
  • Boyut: 4 MB
  • System BIOS Version: 1.90
  • Embedded Controller Firmware Version: 1.30
  • Açılış Sürücüleri: Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM
  • Yetenekler: Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, EDD, BBS
  • Desteklenen Standartlar: DMI, ACPI, UEFI
  • Genişleme Yeteneği: PCI, USB
  • Virtual Machine: Hayır

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar; L50-A-1DH laptopum var benimde. Kurulum sorunsuz gerçekleşiyor takıldığınız yerde sorabilirsiniz. Ben clover ile usb bellek üzerinden kurdum fakat ekran kartı ve diğer ayarlar yapamadım bende masaüstüne ulaşabiliyorum ama. Aynı zamanda boot seçenekleri toshibanın biraz farklı bu nedenle usb'siz boot etmek zor yani ben yapamadım. Nasıl yapılacağını da sosyal'de uğraştım bayaa ama bulamadım. Kurulum için yardım edebilirim belki siz çözersiniz boot sorununu.

Dergos Özelden Yazabilirmisin Nasıl Kurulacağı Hakkında . Yardımcı Olabilirmisin. Bios Ayarı ve Diğer Gereken İşlemler İçin

[email protected] adresinden ulaşabilirmisin sana zahmet olmazsa kardeşim.

Çok teşekkür Ederim Kardeşim Yardımın İçin.Umarım Başarılı Olurum.Oluruz.:) Takıldığım Konularda Yardımcı Olursun Bende Elimden Geldiği Konuda Edindiğim Bilgiler hakkında yardımcı Olurum. Maile Cevap Yazdım .Bakarsın. Diğer Arkadaşlarda Yardımcı Olamak İsteyen olursa Onlarında Fikirlerini almak İsterim. En Azından Olur Yada Olmaz Onu Belirtseler Bile yeterli Benim İçin :) Şimdiden Teşekkürler Arkadaşlar.

@Recep Baltaş Hocam Sizde Bi Fikir Verirseniz Çok Sevinirim. günlerdir Kafayı Yicem Deniyorum Olmuyor. :)

L50 A - 1CZ model bu .bios ayarları nasıl yapılıyor videodakiler gibi yaptım kurulum ekranı gelince takılıyor. sorunum bu boot u yanlış mı yapıyorum . dvdye yazdırdım ama başka versiyonları iatkos v5 ve iatkos ml2 versiyonlarını denedim olmadı.clover destekli olanımı kurayım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı