Toshiba Satellite L50-B-1NJ BIOS Güncellemesi ve Tarayıcılarda Takılma Problemi

erdem477

Decapat
Toshiba Satelite L50-b-1nj cihazımda dün öylesine aklıma geldi ve BIOS güncellemesi yaptım. Herhangi bir sorun yoktu daha önce. Şimdi opera ve chrome gibi tarayıcılar aşırı kasmaya başladı. Oyunlarda pek bir sorun yoktu. Bugün format attım acaba sorun yeni biosla uyumsuz driverlardan mı diye. Hala devam ediyor ve laptopu kurarken eskiden yaşadım bozuk harddisk sorunlardaki gibi dar boğaz oluyormuş gibi programları kurarken tıkladığım da bi süre bekleyip daha osnra onay ekranı geliyor. Kısaca eskiden yaşadığım ve ssd ile değiştirerek kurtulduğum bozuk çizilmiş harddisk hatalarının benzerlerini şimdi yine yaşıyorum. Kaynak izleyiciden kontrol ettiğimdeyse her hangi bi' sorun yok gözüküyor. Disk kullanımı %100 hatası yok yani. Hatta disk kullanımı hiç yok gibi gösteriyor. Sorunun çözümünü bilen veya önerisi olan veya BIOS'un önceki sürümüne dönebilmemin bi' yolunu bilen varsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende o kadar çok şecenek yok. Maalesef HD tune yada healt gibi şeyler yok. Sadece bazı laptop ayarları HDD USB sıralma gibi basit şeyler var başka bir yerden giriliyorsa anlatır mısınız ?

404240
Healt kısmından ekran görüntüsü.
Sanırım sorunu anladım ama yeni konu açama gerekiyor mu bilmiyorum. Benim işlemcim i5-4200u ve 1.7-2.7 GHz hızda çalışması gerekiyomuş. BIOS güncellemeden öncede farketmiştim bunu daha düşük seviyelerde çalışıyordu şuan. 0.7GHz de çalıştığını gösteriyor görev yönetici penceresinde. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı acaba? Şunuda söyleyeyim bilgisayar operada kasarken göstergeleri izliyorum hiçbir zaman %100 olduğunu görmedim ama darboğaz yapıyor olabilir mi bilgisayarı ?

Kusura bakmayın benim bu şeyler hakkında pek bilgim yok. AIDA nedir söyler misiniz? Şuan HDTUNE de 38 derece gösteriyor SSD sıcaklığını. Yüksek performans ayarını zaten yapmıştım.

Doğru şeyi mi paylaşıyorum bilmiyorum. Yeni fark ettiğim bazı şeyleri de bildireyim size. Pubg Lite oynuyordum ben oyunu başlattığım da ilk yüklenmesi eskisine nazaran çok sürüyor. Oyun içinde ilk başlarda asıl ekran kartım olan AMD yi kullanamıyordum. Sonradan bazı şeyler deneyerek kullanmasını sağladım bu seferde yine yükleme süresi uzun ancak eski ayarların aynısı olmasına rağmen ekran kartım sanırım darboğaz oluyor. bunları MSI AfterBurner programından gördüm. İşlemcim ve RAM im boşta %20 lerde kullanım görüyorum görev yöneticisinden. Bunuda bildirmek istiyorum.
Ekran Alıntısı.PNG

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı