Toshiba Satellite L500 0X000000EA Mavi Ekran Hatası

Iron Hipster

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Şef
Arkadaşlar, ben 1 yıla yakındır bu hatayı alıyorum 0x000000ea kodu yanlış hatırlamıyorsam. Size şöyle açıklama yapayim. Bilgisayar 5 senelik en yeni oyunları çalıştırmasada bazı oyunları ortalama oynuyorum fakat sorun oyunlar değil.

Eskiden bu problemi youtube'dan video izlerken yaşıyordum ne zaman videoya tıklasam açılmıyor küt diye mavi ekran geliyordu. Sonra bilgisayardan soğuyup bırakıyordum. 2 gün sonra bilgisayarı elime aldığımda düzelmiş oluyordu. Daha sonrasında bu sorun yine belirdi. Skype'i güncellemiştim ve açtığımda tekrardan mavi ekran yiyordum o düzelmedi şuan bilgisayarda kullanamadığım bir program. Bugün chrome güncellemesi yaptım. Adobe Flash Player güncel. Facebook'a girdiğimde veya youtube'dan video izlediğim anda mavi ekran yiyorum. Firefox'ta durum böyle değil ama video takıla takıla gidiyor.

Daha ilk güncellediğim an gidip video açtım 1080p bir gram kasmadı video. Sonra bilgisayarı uykuya aldım tekrar açtım yine chrome'dan youtube girdim şimdi video izlemeye çalıştığım anda mavi ekran yiyorum.

Buraya kadar okuduysanız ne mutlu bana demekki yardımcı olmaya çalışan insanlar var umarım en kısa sürede sizlerden yardım alırım çünkü tak etti bu sorun.

(Bilgisayar değiştirmemi tavsiye edebilirsiniz ama bu aralar maddi sıkıntı içerisinde olduğum için böyle bir opsiyonum yok)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sisteminiz, sürümü, bilgisayarınız nedir?
za.png
Adsız.png

Toshibanın en yaygın sıkıntılarından biri sürücüleri kendi sitesinden indirip öyle format atın derim...
Çok can sıkıcı bir problem. Neyse yeni işletim sistemi kurmak bilgisayarada banada yarıyacak bişey sadece boş zaman bulmalıyım herkese yardımları için teşekkürler..

Kardeş Windows 10 kur istersen bende de var bir tane toshiba devamlı mavi ekrana düşüyordu. win 10 kurdum ses kartında problem olduğunu farkettim. Çökmeden sorun gider diyerek sorunu çözebiliyorsun. Başka türlü Windows'un Mavi ekranı'nı format atarak çözebileceğini sanmıyorum.

Arkadaşlar biraz konuyu diriltmek gibi olucak ama aynı sorunu yaşayan arkadaş olursa diye söylemek istedim.

Windows 10'a geçiş yaptım bilgisayardaki sorun geçti kısacası format atın veya Windows'unuzu yükseltin. İyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı