Toshiba Satellite L635-S3030 macOS High Sierra çalıştırır mı?

Ali.6961

Hectopat
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
Toshiba Satellite L635-S3030
Ekran kartı
Intel HD Graphics
İşlemci
Intel Celeron 2 GHz
İstediği kadar kassın yavaş olsun sorun değil. 2 dakikalık işim var High Sierra'da. Bir bilgisayarımda denedim, Apple logosu gelmedi, kodlar aktı, bilgisayardan sonra bir yerde takılı kaldı, "++++" falan yazıyordu. IPhone'umu bağlayacağım. USB girişi çalışsın bir de Ethernet ile internet çalışsın yeter. Wi-Fi falan bluetttoh gerek yok. Fake CPU mu ne öyle yöntemler varmış nasıl iniyorsa her türlü bir yol varsa. Cihazlarım şunlar (acaba destekliyorsa hangisine kursam açılır mı? Çok çok çok önemli açılsın yeter hız falan istemiyorum):

1- Celeron P4600 - Toshiba Satellite L635-S3030 - Laptop Toshiba Satellite L635-S3030 - Gaming performance, specz, benchmarks, games for laptop
2- AMD Ryzen 3 3250u - Lenovo Ideapad 3 (14 inç) 81W00057Tx notebook - Lenovo Ideapad 3 (14 inç) 81W00057Tx notebook.
3- i5-1135G7 - Aspire 5 A515-56G - Aspire 5 A515-56G
4- AMD A8-7410 - ASUS X555YI-XO103t notebook - https://www.epey.com/laptop/asus-x555yi-xo103t.html
5- Pentium T4200 - VGN-NS31mt - https://www.sony.com.tr/electronics/support/laptop-pc-vgn-series/vgn-ns31mt/specifications
6- AMD E-300 APU Dual Core 1,3 GHz - HP Compaq presario CQ57 - HP Compaq Presario CQ57 İnceleme

Bir forumda okudum: Adamın biri soruyor 6 seçenek yani Compaq'a inermi falan diye, başka adam desteklemiyor demiş ama sonra bzim indrmeye çalışan adam başarmış ve kullanmaya başlamış. Sadece destek olmadığı için bazen gri ekran mı ne hatası veriyormuş ama çalıştırabilmiş. Yani desteklemese bile eğer çalışabiliyorsa indireyim şunu.

Attığınız bilgisayarların hiçbirinin doğal olarak macOS desteği yok, AMD olanlarında büyük ihtimalle boot bile edemeyebilirsiniz. Diğer Intel işlemcisi olanlara ile görüntü alırsınız, tabii Celeron ve Pentium için doğru CPU ID seçmeniz lazım. 11. nesil olan laptopta bunlara gerek yok ama onda da boot edebilir misiniz kesin değil. Bir de 11. nesilde High Sierra'da sıkıntı çıkaracaktır. Yani attığınız bütün laptoplar Hackintosh için sıkıntılı. İlk olarak 11. nesil olan ile Monterey denemesi yapın, sonrasında diğerlerine bakarsınız.

Dostum bir zamanlar benim de Celeron N3060 işlemcili bir laptopum vardı. Ona macOS kurabilmek çok efor sarf etmiştim. Ve en sonunda VirtualBox ile iatkos 10.7.2 gibi düşük bir
sürümü kurmayı başarmıştım. Fakat Apple kimliğini girdiğim zaman hata veriyordu. Sonuç olarak Linux kurup kullanmaya karar verdim.

Son düzenleme:
Dostum bir zamanlar benim de Celeron N3060 işlemcili bir laptopum vardı. Ona macOS kurabilmek çok efor sarf etmiştim. Ve en sonunda VirtualBox ile iatkos 10.7.2 gibi düşük bir.
Sürümü kurmayı başarmıştım. Fakat Apple kimliğini girdiğim zaman hata veriyordu. Sonuç olarak Linux kurup kullanmaya karar verdim.

Ben Hackintosh'dan bahsediyorum ama VirtualBox değil.

Attığınız bilgisayarların hiçbirinin doğal olarak macOS desteği yok, AMD olanlarında büyük ihtimalle boot bile edemeyebilirsiniz. Diğer Intel işlemcisi olanlara ile görüntü alırsınız, tabii Celeron ve Pentium için doğru CPU ID seçmeniz lazım. 11. nesil olan laptopta bunlara gerek yok ama onda da boot edebilir misiniz kesin değil. Bir de 11. nesilde High Sierra'da sıkıntı çıkaracaktır. Yani attığınız bütün laptoplar Hackintosh için sıkıntılı. İlk olarak 11. nesil olan ile Monterey denemesi yapın, sonrasında diğerlerine bakarsınız.

Secure Boot özelliğini kapatmam gerekiyormuş herhalde ama ben kapatamıyorum. Deneyeceğim şu an bir şeyler. Bilgilendiririm.

Son düzenleme:
Ben Hackintosh'dan bahsediyorum ama VirtualBox değil.

Çok istiyorsan kurabilirsin. İşlemcin P4600 arrandale serisi. Yani Monterey kurulabilir. İlk olarak imajı
indir ve "config.arrandale.plist" dosyasını "config.plist" olarak değiştir.

End RandomSeed
+++++++++++++++++++++++++++++
:gibi hata veriyor burada takılı kalıyor
AMD Ryzen 3'te oluyor bu hata.

Çok istiyorsan kurabilirsin. İşlemcin P4600 arrandale serisi. Yani Monterey kurulabilir. İlk olarak imajı.
İndir ve "config.arrandale.plist" dosyasını "config.plist" olarak değiştir.

Fakat cihaz fazla eski. Monterey yerine High Sierra falan olmaz mı?

Çok istiyorsan kurabilirsin. İşlemcin P4600 arrandale serisi. Yani Monterey kurulabilir. İlk olarak imajı.
İndir ve "config.arrandale.plist" dosyasını "config.plist" olarak değiştir.

Ben Tehcnopat da izledim videoyu sadece EFI klasörünü silip başka bir klasör atıyor.

Secure Boot özelliğini kapatmam gerekiyormuş herhalde ama ben kapatamıyorum. Deneyeceğim şu an bir şeyler. Bilgilendiririm.
Secure Boot'u kapatamamanızın sebebi CSM'nin açık olması olabilir. Kontrol edin.
End RandomSeed
+++++++++++++++++++++++++++++
:gibi hata veriyor burada takılı kalıyor
AMD Ryzen 3'te oluyor bu hata.
Ryzen mobil işlemcilerin desteği olmadığı için bir şey öneremiyorum maalesef.
Kendi bilgisayarım ile uyumlu EFI klasörünü nereden bulacağım. EFI klasörünü değiştirmediğim için belki de bu hatayı alıyorum.
Ryzen mobil işlemciler için uyumlu bir EFI yok. 11. nesil olan bilgisayarınızdan Secure Boot'u bir şekilde kapatıp kurmayı deneyin. EFI olarak bunu kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı