Toshiba Satellite L655 laptop yükseltme

seratbeg

Hectopat
2. el Toshiba Satellite L655 aldım. Cihazda Intel Core i3 M380 işlemci ve 3 GB RAM var neler yapabilirim bildiğim kadarıyla ekran kartı değiştirilemiyor. Harici ekran kartı ne kadar fayda sağlar? Elimde fazla bir bütçe yok öğrenciyim en azından işlemci ve RAM'i yükseltsem nasıl performans alırım işe yarar mı? Öneride bulunursanız sevinirim.

2. el Toshiba Satellite L655 aldım. Cihazda Intel Core i3 M380 işlemci ve 3 GB RAM var neler yapabilirim bildiğim kadarıyla ekran kartı değiştirilemiyor. Harici ekran kartı ne kadar fayda sağlar? Elimde fazla bir bütçe yok öğrenciyim en azından işlemci ve RAM'i yükseltsem nasıl performans alırım işe yarar mı? Öneride bulunursanız sevinirim.
İşlemci de yükseltilmez. Sadece RAM ve SSD alabilirsin ama ölü bir makineyi aşırı iyi bir hale getirmez. Toplar sadece.

İşlemci de yükseltilmez. Sadece RAM ve SSD alabilirsin ama ölü bir makineyi aşırı iyi bir hale getirmez. Toplar sadece.
Cevap verdiğin için teşekkür ederim amacım ortalama bir duruma getirmek en azından yaza kadar işlerimi halletse olur. Şuan LOL'de 50-55 FPS alıyorum. Rami 8 Gb yapsam ve ucuz yollu bir SSD taksam işe yarar mı aklımda 150 FPS falan yok ama en azından 70lere çıkarsam benim için iyi olur.

Eski laptopların bazılarında işlemci yükseltilebiliyor. Laptop modelin tam adını ve CPU upgrade, RAM upgrade diye yazıp aratırsanız uyumlu işlemcilere ve RAM'lere bakabilirsiniz.

Eski laptopların bazılarında işlemci yükseltilebiliyor. Laptop modelin tam adını ve CPU upgrade, RAM upgrade diye yazıp aratırsanız uyumlu işlemcilere ve RAM'lere bakabilirsiniz.
BGA sağlıklı bir işlem değil. Anakarta zarar verebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı