Toshiba Satellite L750 laptop termal macun değişimi sonrası açılmaması

Mert32

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 6 yıllık bir laptopım var (Toshiba Satellite L750). Daha önce hiç temizlenmedi. Temizleyip macun sürmek istedim. Dikkatli bir şekilde tüm bağlantılarını sökerek bir yerine zarar vermeden açtım. Macununu peçeteyle temizleyip yenisini sürdüm. Ortaya az bir şey sıkıp kapattım. Tekrar monte ettim. Şarja takıyorum. Elektrik geldiğine dair beyaz ışık yanıyor. Güç tuşuna bastığımda yanında bir beyaz ışık daha yanıyor, rutin numlock ve capslock yanıp sönüyor, DVD sürücüsü çalışıyor, butona basıldığında DVD yeri dışarı çıkıyor ama bu kadar. Ekran yok, 2 ışık haricinde diğer ışıklar yanmıyor. Bir ses soluk yok. Sorun ekranda değil yani Windows başlatılmıyor. Bilgisayar kapalı gibi, öyle sessizce duruyor. Sorun ne olabilir sizce?

Batarya ve fişi çıkarıp 10 dk bekle. Sonra toplayıp açmayı dene. Sorun tekrarlarsa montajı kontrol edersin baştan.

5-6 kez tamamen söküp tekrar birleştirdim hiçbir şey değişmedi. Hiçbir parçasını takmayı unutmadım defalarca kontrol ettim.

Daha önce böyle birşey yaşayan, bir fikri olan yok mu?

Termal macunu fazla sıkmış olabilirsin. Temizle, çok az sık ve bir kağıt ya da plastik yardımı ile sadece üstüne dağıt. O zaman büyük ihtimal düzelecektir hatan.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı