Toshiba Satellite L850-1RH Ekran Kartı Yandı

LOTR Manyağı

Hectopat
Yer
Diyarbakır
Merhaba,

Benim eski bilgisayarım şu an kardeşim kullanıyor, Toshiba Satellite L850-1RH Intel Core i7 3630QM 2.40GHz 8 GB. Ses geliyordu ancak görüntü gelmiyordu. Tamirciye göndermişler ekran kartının yandığını ve anakarta yapışık olduğu için değiştirilemeyeceği söylenmiş. Anakart değişimini de kendileri yapamıyormuş. Servise götürülmesini önermişler. Sizin önerileriniz var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun. Servis çok yüksek fiyat verebilir. İnternetten anakartı araştırın, hatta Çin'den uygun anakart getirtebilme yöntemleri var sanırım, bunu bir araştırın bence.

Bu işlemcinin içinde dahili grafik birimi var. Ekran kartını sökmeyi deneyebilirsiniz. En azından görüntü gelebilir.

Vga ile monitörden görüntü almaya çalıştım ama gelmedi. Gerçekten ekran kartı yanmış demek ki. Servise gönderirsem ana kart değişimi için bir ton para isteyecekler. Cihaz zaten eski o yüzden alternatif bir çözüm arayışındayım. @Recep Baltaş

2 ay biraz abartı oldu. Bu işi yapanlardan duyduğum, gördüğüm kadarıyla 20 gün gibi sürelerde oluyor. Ekim ayında anakartında sorun olan bir arkadaşım İzmit'te bir bilgisayarcının Çin'den anakart getirtmesi daha ucuz diye 15-20 gün bekleyip yaptırdığını biliyorum.
İşte burada karar sizin, para sizin ve bekleme süresi sizin. En iyi kararı kendinizce siz vereceksiniz. Mesela servis 5000TL derse, anakart Çin'den 2500TL'ya gelecekse gibi bir sürü faktör ile karşılaşabilirisiniz.

Bu işlemcinin içinde dahili grafik birimi var. Ekran kartını sökmeyi deneyebilirsiniz. En azından görüntü gelebilir.
Evet o benim de aklıma geldi. İşlemcide Intel® HD 4000 Grafikleri var. Ancak ben ekran kartı tamirini istiyorum oyun falan da oynayacak malum. Yani kökten çözmek istiyorum mümkünse.

Evet o benim de aklıma geldi. İşlemcide Intel® HD 4000 Grafikleri var. Ancak ben ekran kartı tamirini istiyorum oyun falan da oynayacak malum. Yani kökten çözmek istiyorum mümkünse.
O bilgisayara asla kökten çözüm bulamayacaksın. GPU yanan PC reball ile ayakta tutulur. O da bir süre içinde kroniğe bağlar.

Bu piyasada nasıl yaparsın bilmiyorum ama yeni bilgisayar alman 3. Nesil sıfırı üretilmeyen dolayısı ile 2. el hatta ve hatta tamir görmüş sorun çıkarma potansiyelli anakart değişimi masrafına girmenden daha az masraflı bir çözüm olur.

O bilgisayara asla kökten çözüm bulamayacaksın. GPU yanan PC reball ile ayakta tutulur. O da bir süre içinde kroniğe bağlar.

Bu piyasada nasıl yaparsın bilmiyorum ama yeni bilgisayar alman 3. Nesil sıfırı üretilmeyen dolayısı ile 2. el hatta ve hatta tamir görmüş sorun çıkarma potansiyelli anakart değişimi masrafına girmenden daha az masraflı bir çözüm olur.
Zaten teknik servis ile görüştüm ekran kartını iptal edip dahili GPU'dan görüntü almayı denedik alamadık dediler. Ana kart yolu hepsi güney kısmına bağlıymış neymiş tam anlamadım o kısmını. Lehimlerini falan sökün ekran kartını devre dışı bırakın dedim olmuyormuş. Bilen biri akıl verse iyi olacak vallahi. @Recep Baltaş

Geri
Yukarı