Toshiba Satellite Leptopa Format Atamıyorum

enes13mes

Hectopat
Makaleler
42
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhabalar. Annemin leptopu olan Toshiba Satellite marka bir leptop var elimde. Fakat işletim sistemi yükleyemiyorum. Win7 Win8 denedim olmadı. Ubuntu kurdum bi süre sonra açılmamaya başladı. Acaba harddisk demi bir sorun var? Eğer sorun harddiskdeyse işletim sistemi olmadan low level format atabilir miyim? Çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakmayın 3 gündür mesaj atamıyordum. Mesaj atma hakkım silinmişti şimdi ne hikmetse geri gelmiş.Aslında sorun format atarken diskleri biçimlendirme bölümüne geldiğimde başlıyor.Hdd yi sil diyorum fakat yaklaşık 5 dk kadar bekletiyor ve sonunda bu bölüm silinemedi diyor.Daha sonra windowsu bu bölüme kur dediğimde ise windows bu bölüme kurulamaz diye hata veriyor.Bütük ihtimalle donanımsal bir problem.Hard diski sökmeden ve windows kurmadan hard diske lowlevel format atabilirmiyim?

Bilgisayarın tam ismi. Toshiba Satellite P300

Notebook: Toshiba Satellite P300-212 (Satellite P300 Seri)
İşlemci:Intel Core 2 Duo T9550
Grafik kartı:ATI Mobility Radeon HD 4650 1024 MB
Görüntü: 17.0 inç, 16:10, 1440x900 piksel, parlak: evet
Ağırlık: 3.35kg

Windows kurulumu sırasında Repair kısmından komut satırına girip silmeyi dene.

Aşağıdaki resimdekileri sırasıyla uygulayıp, sonra tekrar dene. Sen sadece kendi diskindeki bölümlere göre uyarlayacaksın.
Silme işleminden sonra exit komutuyla çıkacaksın, 2 kez.

45326d1262507101-disk-clean-clean-all-diskpart-command-step4_clean_all.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı