Toshiba Satellite M50-A-11J Fan aşırı hızlı dönüyor

Bios kurcalanmadı. Şimdi Speedfan kurdum ve açarken 'Bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı yeniden başlatılacak.' hata kodu iaStorA.sys

Bios kurcalanmadı. Şimdi Speedfan kurdum ve açarken 'Bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı yeniden başlatılacak.' hata kodu iaStorA.sys
Ve hatayı aldıktan sonra fan çok hızlı dönmeye başladı.

BIOS'u default ayara almayı deneyin. Bu fanın hızlı dönmesi SpeedFan kurduktan sonra mı oldu ? Ayrıca size defalarca söyledim, Aida64 programının algılayıcı sekmesinin SS'sini paylaşın. Fanın RPM'sine bakıcam.

Tamam şuan yüklüyorum programı. Hayır SpeedFan'dan dolayı olmadı bu fan sorunu.

Buyrun:

adsdffg.JPG

fgfh.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Siz sesin fan sesi olduğuna emin misiniz ? Sisteminizde sıcaklık sorunu var gibi. Önceden daha düşük devirde çalışan fan daha hızlı çalışıyor olabilir. Şu an ki hızda korkulacak bir şey yok. Oyun vs. işlemlerde bu hız dahada artacaktır. Çok ses yapıyor diyorsanız sisteminizi temizleyin ve termal macunu yenileyin. Sıcaklık düştükçe fanın hızıda düşecektir. Oyundayken sıcaklıkları kontrol edip burada paylaşın. Boştaki sıcaklık pek iç açıcı değil.

Sorun anlaşıldı. Sisteminizde ısınma sorunu var. Ve fanlar çıldırmış durumda. Hele ekran kartı fanı son hızda çalışıyor, ses yapması normal. İşlemcide ısınma sorunu olduğu için fan 3000 RPM'ye vurmuş. Doğal olarak sistemin sesi artmış. Sistemi o şekilde kullanmayın. Servise gönderin. Termal macunu yenileyip, temizlik yapsınlar.

Isınmadığı zamanlarda da çok gürültülü.

Sorun anlaşıldı. Sisteminizde ısınma sorunu var. Ve fanlar çıldırmış durumda. Hele ekran kartı fanı son hızda çalışıyor, ses yapması normal. İşlemcide ısınma sorunu olduğu için fan 3000 RPM'ye vurmuş. Doğal olarak sistemin sesi artmış. Sistemi o şekilde kullanmayın. Servise gönderin. Termal macunu yenileyip, temizlik yapsınlar.
Ekran kartı fanı dedin de laptop benimki.

Uzatmanıza gerek yok. Sistemde ısınma sorunu var. Boşta 48 derece normal değil zaten. Isınma sorunu olduğu için fan daha hızlı çalışıyor. Sıcaklıklar normale döndüğünde fanın hızıda düşecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı