Toshiba Satellite Windows 10 kurulumu başlamıyor

Shadowslayer

Hectopat
Makaleler
2
Windows 7 Enterprise'dan Windows 10'a gecmeye calisiyorum.
Bilgisayarim Toshiba Satellite yani eski nesil. Her seyi dogru yapmama ragmen Boot Menusune girip USB'yi sectigimde Windows normal baslatiliyor.
Yaptigim islemler:
Windows 10 surum 1803 ISO dosyasini indirdim ve Rufus 2.2 kullanarak bellege yukledim (Rufus'un yeni surumu karmasik geldigi icin eskisini kullandim).
Bilgisayari kapatip USB bellegi taktim ve bilgisayari tekrar acip F12 tusuna basarak Boot menusune girdim. Burada bilgisayar eski nesil oldugu icin 4 secenek cikiyor:
  • Hard Drive
  • CD-ROM Drive
  • Removable Devices
  • Network boot
USB bellekle yaptigim icin 3. secenegi seciyorum ama kurulum yapmasi gerekirken Windows normal baslatiliyor. Sistem ozelliklerime de baktim sistem gereksinimlerini karsiliyor Windows 10'un. Lutfen yardim edin dunden beri su lanet hatayla ugrasiyorum.

Duzenleme: Removable Devices'i basa alip tekrar denedim yine olmadi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyrun:

IMG_20180911_012233-2080x1560.jpg

Bir ara şöyle bişey geldi başıma boot menüde boot seçeneklerine girmeden hard driver diye bi seçenek vardı. Onun üstünde entere basınca harddisk ve USB seçeneği çıkıyordu. USB'yi 1. sıraya alınca kuruluma gemişti benim eski laptop. Varsa böyle bir seçenek deneyin derim. Eğer olmuyorsa benim bilgim maalesef buraya kadar umarım bilen birisi yardımcı olacaktır.

O + işareti neredeyse bilgisayar ondan başlatır kendini. O sayfada yazıyordur nasıl seçileceği USB'de olması lazım o + işareti.

Yanlış. + ibaresi o girdi altında birden çok girdi olduğu anlamına gelir. Bu da demektir ki USB bellek aslında Hard Drive altında yer alıyor.

Bunun sebebi eski sistemlerin USB'den boot edebilmek için emülasyon yapması. USB belleği sistem bir Hard Disk olarak alıyor ve böylece USB'den boot edebiliyorsun.

USB belleğinizi o menü altından seçip boot edeceksiniz.

Buyurun örnek - 01:45

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı