Toshiba Sattelite Kablo İle İnternet Bağlantısı Sorunu

Onur Demirci

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi Toshiba laptopum ethernet kablosunu görmüyor. Ama her seferinde bilgisayarı yeniden başlattığımda sorun çözülüyor. Ama bunun için her gün bilgisayarı ilk açtığımda kapatıp bir daha açmam gerekiyor. Şunu da belirteyim: Ethernet kablosunu görmediği zaman Ağ bağdaştırıcılarında yerel ağ bağlantısı gözükmüyor. Ama bilgisayarı açıp kapadığımda yerel ağ bağlantısı da yerli yerinde. Var mıdır bunun bir çözümü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablodan kaynaklı olabilir. Başka bir kabloyla deneme imkanınız varsa deneyin. Ya da başka bir PC'yi bu kabloya takarak internete sorunsuz girebiliyor mu deneyebilirsiniz. Bu arada ağ bağdaştırıcı ayarında yerel ağ bağlantısı seçeneği çıkınca ona sağ tık yapıp devre dışı bırak deyin. Sonra da tekrar sağ tık yapıp etkinleştirin. Halen sorun devam ederse yine yazarsınız.

Bir çok farklı kablo ve bir çok farklı PC'de denedim. Sorun aynen devam. Yerel ağ bağlantısı devre dışı bırakmayı bırak, sürücüsünü kaldırıp elle tekrar bile yükledim. Derdime çare olmadı. Sorunum yeni olan bir şey değil. Yaklaşık 1 yıldır var ama beni yeni rahatsız etmeye başladı.

Madem birçok şeyi denediğiniz halde olmadı, o zaman format atıp deneyin bir de. Windows 10 kurun. Zaten çoğu güncellemeyi kendisi hallediyor.

Ağ kartınızın donanım kimliğini paylaşın.
Hocam onu aygıt yöneticisinden mi bulup paylaşacağım ?

Madem birçok şeyi denediğiniz halde olmadı, o zaman format atıp deneyin bir de. Windows 10 kurun. Zaten çoğu güncellemeyi kendisi hallediyor.
Çok fazla dosyam var ve yedekleyecek yerim yok. Şu an format zor hocam.

C855 serisinden laptop vardı ve aynı sorun bende de vardi. Wifi driver'ını sil yükle yaptık olmadı, mecbur geri yükle yaptım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı