Toshiba Sattelite L50-C eGPU

DiaBL0TR

Decapat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem Yöneticisi
Merhaba kolay gelsin;

notebook.jpg

2-3 senedir kullanıyorum ve gerçekten memnunum fakat NVIDIA 930M gibi bir VGA olduğundan PUBG - Ark Survival - Scum gibi oyunlarda FPS çok düşük oynuyorum. Araştırma yaparken bu eGPU kartlarını gördüm kullananlar sıkıntı yaşamadığını bildiriyorlar. Fakat notebook üzerinde uygun bir bağlantı noktası göremedim Wi-Fi kartın takılı olduğu slota bakıyorum uygun soket bulamadım :)

ngff - pcie.jpg
wifi.jpg

Bu yuvaya uygun bir bağlantı kartı var mı veya bu porttan çıkış alıp USB çevirici gibi bir seçeneğim var mı konu hakkında yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

Ayrıca bu Bitcoin için kullanılan Riser kartlar ile bu işi çözebiliyor muyuz?

Usb3.0 pcie.png

Örneğin USB çevirici alsam bu kart üzerinden başka bir monitöre görüntü sağlayabilir miyim?
Yoğun uğraşlar sonucunda notebook üzerindeki yuvanın tam ismini öğrenebildim şimdi iş buna uygun aparatı bulabilmekte yada elimdekileri çevirici yardımı ile kullanabilmekte önerisi olan ?

Notebook üstündeki port M.2 (NGFF) Key A/E/A+E diye geçiyor

Son düzenleme:
egpu aparatının M.2 (NGFF) slotlusunu alıcaksınız wifi girişinizdeki slot ngff aynı laptonuz bendede var ama siyah ekran sorunu var açılmasında ekran kartını dikkatli alın derim.

Ngff to Mini pcie böyle bir parça buldum araştırma yaparken bu ne derece işe yarar. Siyah ekran dediğin olay nedir ben notebook ekranı değil direk Lcd ekrana bağlamak istiyorum hdmi kablosuyla. Çok üst düzey bir ekran kartı almayacağım şu 930m sorunundan kurtarsın yeter :)

Son düzenleme:
b
Ngff to Mini pcie böyle bir parça buldum araştırma yaparken bu ne derece işe yarar. Siyah ekran dediğin olay nedir ben notebook ekranı değil direk Lcd ekrana bağlamak istiyorum hdmi kablosuyla. Çok üst düzey bir ekran kartı almayacağım şu 930m sorunundan kurtarsın yeter :)
benim ekran kartımda 930m bende kurtulmak istiyorum toshiba laptopların biosu değiştirebilir değil eski nesil laptop biosları gibi değil o yüzden laptop ekran kartıyla beraber egpu aynı anda gördüğü için laptopta siyah ekran sorunu oluyor internette bulabilirsiniz benim kullandığım ekran kartı amd idi saphhire marka nvidia 1gb lik bir ekran kartı denedim sorunsuz gördü ve açıldı ama amd ekran kartı açılmadı bu problemleri yaşamamız için iyi araştırın derim .

b

benim ekran kartımda 930m bende kurtulmak istiyorum toshiba laptopların biosu değiştirebilir değil eski nesil laptop biosları gibi değil o yüzden laptop ekran kartıyla beraber egpu aynı anda gördüğü için laptopta siyah ekran sorunu oluyor internette bulabilirsiniz benim kullandığım ekran kartı amd idi saphhire marka nvidia 1gb lik bir ekran kartı denedim sorunsuz gördü ve açıldı ama amd ekran kartı açılmadı bu problemleri yaşamamız için iyi araştırın derim .

Cihazlarım geldi bilgisayarda bağlantıları gerçekleştirdim Biosta Power On Display bölümü var External Display Device seçiyorum ama herhangi bir tık yok. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Gerekli parçaları toplayıp bağlantıları yaptıysanız; sırada bilgisayarınızda ki harici ekran kartını (930M) devre dışı bırakmak var. Bunu, gerekli ayarlar var ise BIOS'tan; yok ise DIY eGPU Setup programı ile yapacaksınız.

Görselde ki aparat madencilik için kullanılan sistemlerde tercih ediliyor. Fazla bir performans alabileceğinizi düşünmüyorum. USB bağlantının taşıdığı veri ile mini PCI-E portunun taşıdığı veri arasında fark var. En azından sistemin çalıştığını teyit ettikten sonra şu aparatı (sizin için NGFF girişli olanı) temin edebilirsiniz.

Gerekli parçaları toplayıp bağlantıları yaptıysanız; sırada bilgisayarınızda ki harici ekran kartını (930M) devre dışı bırakmak var. Bunu, gerekli ayarlar var ise BIOS'tan; yok ise DIY eGPU Setup programı ile yapacaksınız.

Görselde ki aparat madencilik için kullanılan sistemlerde tercih ediliyor. Fazla bir performans alabileceğinizi düşünmüyorum. USB bağlantının taşıdığı veri ile mini PCI-E portunun taşıdığı veri arasında fark var. En azından sistemin çalıştığını teyit ettikten sonra şu aparatı (sizin için NGFF girişli olanı) temin edebilirsiniz.

Şuan performans düşüncem yok aslında üst düzey bir ekran kartı takmayı düşünmüyorum. Aslında biraz idare edecek seviyelerde birşey aklıma takılan windowsu kurarken uefi aktif mi olması gerekiyor yoksa uefiyi devre dışımı bırakmak gerekiyor. Birkaç yerden okudum bilgi kirliliği oluyor artık , birde harici monitöre bağlamak istiyorum direk HDMI portundan mı yoksa taktığım karttan mı görüntü almam gerekiyor hafta içi deneme yapacağım bakalım.

Uefi olayı yanılmıyorsam eGPU Setup programı için gereken bir detaydı. Ben işletim sistemini uefi olarak kurmuştum, sormak istediğin buysa :) Harici ekranın varsa taktığın karttan çıkış alabilirsin, ben öyle kullanıyordum.

Ozaman Uefi yolu göründü formatlayıp kurayım sonra tekradan deneme yaparım eyvallah sağolasın

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı