Tosla kart temassız özelliği nasıl açılır?

• Konuyu başlatan 0tac
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 4B

0tac

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, Tosla kart almıştım, aktifleştirdim ve içine para yükledim. Ben bu karttaki parayı direkt temassız olarak harcayabilir miyim? Yoksa temassız denemeden önce 1 kere fiziksel bir şekilde şifre girerek mi kullanmalıyım? Yanlış hatırlamıyorsam Papara'da temassız özelliği açmak için bir kere fiziksel kullanmak gerekiyordu.

Screenshot_20230122-221636_Google.jpg

Merhaba, Tosla kart almıştım, aktifleştirdim ve içine para yükledim. Ben bu karttaki parayı direkt temassız olarak harcayabilir miyim? Yoksa temassız denemeden önce 1 kere fiziksel bir şekilde şifre girerek mi kullanmalıyım? Yanlış hatırlamıyorsam Papara'da temassız özelliği açmak için bir kere fiziksel kullanmak gerekiyordu.

Eki Görüntüle 1641612

1 kere alışveriş yaptıkdan sonra Direkt kullanabilirsin.

Kanka 3yıldır Tosla kullanıcısıyım tam tamına 8defa kart değiştirdiğim için ben artık uzmanı sayılırım:D bu işin her neyse konumuza geçelim ilk başta temassız okutup şifreli girmen şart sonra istediğin yerde temassız geçebilirsin :D ilk başta bende denemiştim çünkü temassız geçmeyi fakat olmuyor sen zaten pos makinesına götürdüğün anda kartı dıt dıt dıt diye ötüyor gelişmiş pos makinesında kırmızı yanıyor her yer:D işte o dıt dıt dıt sesinden sonra veya kırmızı ışıktan sonra işlemin zaten gerçekleştirilmeyecek şifreyle devam edelim dersin ben öyle yaptım.
internet alışverişleri için temassız ayarı açık olmasa da olur

Teşekkürler, peki kartı post cihazında şifreli olarak 1 kere kullandıktan sonra temassız olarak kullanabilir miyim?

Şimdi sipariş verdim siyahından mavi kart vardı Tosla'nın bir soktum ATM'ye soktuğum an bloke koydu her yere şikayet ettim fakat hiçbir sonuç'a ulaşamadım mor ve kırmızı vardı her gün bakıyordum siyah veya mavi gelsin diye geldi 2gün önce verdim direk sipariş isim falanda yazıyor Papara gibi 2ayda gelmiyor 1haftada geliyor Tosla'nın sevdiğim yanı da şu bilgi istemiyor her şey daha pratik kampanyaları daha çeşitli mesela Burger King'te %20 indirim sadece Papara'da geçerli ben Tosla'da tıkla gelsine para atsam bile restoran sayıp %5 geri veriyor şokta %5 geri veriyor vb kapsamlı kampanyaları mevcut bir de arkasında Akbank var ben ilk önce uygulamalara kayıt olurken güvenilirliğine bakarım Paycell de kullanıyorum onun kampanyaları hepsinden iyi :D

Geri
Yukarı