Tosla’dan para çekecekken 450 TL kayboldu

Burnuma kötü kokular geliyor açıkçası. Hacklenme olayı varsa uğraştıracaklar maalesef. Aldığınız kodla işlem yapamamanız ayrı bir şey, paranızın çekilmesi ayrı bir şey. Aldığınız kod bir başkasının da eline geçtiyse yaşanabilecek bir durum bu. Bunun yapılması da bir bakıma mümkün sistem hacklenirse.

Akbank ile alakalı bütün hizmetler devre dışı şuan. Arkadaşımın bir arkadaşının babası Akbank'da bir alanda ekip müdürüymüş (yazılım ile alakası olmayan fakat yine hayati bir bölüm) kendi oğluna bile bilgi vermiyor şuan kendisi öyle istenmiş 💁‍♂️.

Burnuma kötü kokular geliyor açıkçası. Hacklenme olayı varsa uğraştıracaklar maalesef. Aldığınız kodla işlem yapamamanız ayrı bir şey, paranızın çekilmesi ayrı bir şey. Aldığınız kod bir başkasının da eline geçtiyse yaşanabilecek bir durum bu. Bunun yapılması da bir bakıma mümkün sistem hacklenirse.
Kodu oluşturduğum anda para çekildi, 10 saniye bile geçmedi üzerinden. Nasıl olur aklım almıyor. Hatta kodu oluşturdum, kod oluştuğu anda kod geçersiz dedi. Niye olduğunu anlamayıp tekrar oluştur dedim, kod çoktan kullanıldı gibi bir şey söyledi tam hatırlamıyorum. 10-15 saniye içerisinde oldu her şey.

Komik olan şu ki: Dekont üzerinde ATM ismi veya Terminal NO bile yazmıyor :D Alıcı Akbank, Gönderen Akbank olarak gözüküyor. Tamamen saçmalık.

@methz Hack durumu varsa dediğim gibi korsan bunu sistem haline getirebilir. Yani A kişisi ve B kişisi kodunu alır sistem bunu algılar doğrudan kodu sizden önce kullanabilir. Tabi bu sadece varsayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı