Tosla'nın rezalet olması

WTFLLama

Kilopat
Merhabalar, bu konuda Tosla ile aylardır yaşadığım sıkıntıları dile getireceğim.
Genelde Papara ile karşılaştırılıyor bunlar fakat Papara'nın tırnağı bile olamaz.

1) Canlı desteğin aşırı ilgisiz, beceriksiz ve kaba olması.
Şu ana kadar en az 5 kere bunlarla iletişime geçmek zorunda kaldım. Hesabıma kendi taraflarındaki bir sorun yüzünden giremiyordum ben de canlı desteğe yazdım. Uzunca bir beklemeden sonra bana "sen" diye hitap eden bir ahlaksızla karşılaştım. Daha klavyeyi bile doğru düzgün kullanamıyordu ve sürekli bana epostana bak link gelecek gibi zaten farkında olduğum şeyleri söylüyordu. Sorun linkin gelmemesi değildi zaten, linke girince beni Tosla'nın ana ekranına atmasıydı. Söylesem de anlamıyor tabii tekrarlayıp duruyor. Baktım hiçbir şey bildiği yok ne yaptım ne ettim kendim çözdüm.

Bir seferinde de Tosla kart bilgilerim çalınmış ve bir siteden 400 liraya yakın harcama gerçekleştirilmişti. Hemen desteğe yazdım ve tabii ki yine sen diye hitap eden bir ukala. Ben derdimi anlattıktan sonra kontrol ediyorum demesi bile dakikalar sürdü. Sonrasında da sistem şu an arızalı kontrol edemiyorum maalesef diyerek işin içinden çıktı. Neyse ki harcama yapılan siteyle iletişime geçtim ve onlar çözdü sorunu iademi gerçekleştirdi. Yabancı bu arada site.

En son deneyimimde de benim değil bir yakınımın Tosla hesabına Tosla kart aldık, ücret iade olsun diye minik bir işlem geçtik karttan fakat baktık gelmedi iade. Yazdım yine canlı desteğe, tabii ki yine sen diye hitap ediyor. İlk harcama 10 lira üstü olmalıymış artık çok geç alamazmışız. Sinirlendim ben de çok saçma falan dedim, müşteri hizmetlerinin telefon numarası istedim, numarayı attığı gibi yüzüme kapatıldı.

2) Kampanyaların belirsiz oluşu
Zaten uygulama arayüzü rezalet, katıldığınız kampanyalarda çoğu zaman ya koşulları aslında karşılamamış oluyorsunuz, ya tarihi geçmiş oluyor (buna rağmen orada hala gösterilmesi ayrı saçmalık) ya da kişi sayısı dolmuş oluyor. Etrafımdaki birçok insan şikayetçi Tosla kampanyalarından.

3) Dolandırıcılar
Tosla'nın duvarı zaten para dilenen sahte kız hesapları vs. ile dolu bilen biliyordur. Bir süre sonra rahatsız edici hale gelmeye başlıyor.

4) Para yatırma
Kendi Akbank ATM'lerinden sadece para yatırılabiliyor zaten onda da bizden uygulamadan alacağımız bir referans kodu isteniyor. Yahu kartı niye taktık o zaman?

Yani kısaca bir derdiniz olduğunda onu dinleyecek size yardım edecek birini bulamazsınız burada. Papara, Pep, Param gibilerinde ise karşıda sizi dinleyen yardım etmeye çalışan birisi oluyor. En azından sesini duyabiliyorsunuz ve size siz diye hitap ediyor. Arayüzü güzel, kampanyalarının ne olduğu belli, para yatırmak için kartı sokmanız yeter bunlarda. Tosla'dan uzak durmanızı öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
3) Dolandırıcılar
Tosla'nın duvarı zaten para dilenen sahte kız hesapları vs. ile dolu bilen biliyordur. Bir süre sonra rahatsız edici hale gelmeye başlıyor.
Bu benim de dikkatimi çekti el atmaları lazım.
4) Para yatırma
Kendi Akbank ATM'lerinden sadece para yatırılabiliyor zaten onda da bizden uygulamadan alacağımız bir referans kodu isteniyor. Yahu kartı niye taktık o zaman?
Burası yanlış, Yapıkredi ortak ATM'den komisyonuz para atıp çektim. Her ortak ATM'den işlem yapabilirsin. Ayrıca Akbank ATM'ye kart takmadan para atıp çekebilirsin boşu boşuna eleştirmişsin bu kısmı.

Kampanyalar gayet belirli, giriş yaptıktan sonra direkt karşına çıkıyor. Tıklarsan detayları gözüküyor, daha ne olabilir?

Dolandırılmak senin elinde olan bir şey, zekisen dolandırılmazsın.

Canlı destek kötü evet.

Ek olarak daha önce kimsenin kartının çalındığını duymadım. Sistem sorunlu olsa ben de etkilenirdim. Artık daha dikkatli kullanırsın. Yine senin elinde.

Son düzenleme:
Emin misiniz? Ben bütün ATM'lerden ücretsiz para yatırıp çekebiliyorum.
Canlı destek kötü ona katılıyorum. Ancak Papara'ya göre daha kullanışlı buluyorum. En çok işime yarayan kısmı bir karttan canlı online alışveriş yapar gibi para yükleyebilmemiz. Papara'da Ziraat'den gönderirken 60 kuruş havale ücreti kesiyor.

İninal daha da beter bence. Resmen Türkiye gibi. 5 lira yatırıyorum ya 2 lirası Ininal'ın, 1.25 lirası bankamatiğin, geri kalan benim.

İninal tam bir rezalet Paycell'de son dönemlerde mobil ödemeye yönelmeye başladı bence en iyisi Papara.

Geri
Yukarı