Çözüldü Total Physical Memory az görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lnvader

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Bilgisayarımı formatladıktan sonra sanal bellek için internetten araştırma yaptım ve "Total Physical Memory"im yani belleğim ne kadarsa ona göre bir işlem yapmam gerekiyordu. Bende tek slot 8 GB RAM takılı olmasına rağmen CMD'ye bunu öğrenmek için systeminfo | findstr /c:"Total Physical Memory" kodunu yazdığımda 6.370 MB olduğunu görüyorum. Benim sorum bu, bunu nasıl çözebilirim olması gereken 8192 gözükmesi değil midir? Neden böyle?

Çözüm
Denemekte fayda var.

RAM'i diğer slota taktım aynı, bellek testi yaptım hata da gözükmedi, BIOS'ta da 8000 küsur gözüküyor ama bu kodu girdiğimde Windows bana 6.370 MB diyor kafayı yiyeceğim.

Adsız.jpg

Adsız.jpg

Sorunu buldum, 1.8 GB RAM donanıma ayrılmış bulunmakta. Normal mi bu acaba?
Gelişmiş sistem ayarlarında performans sekmesinde bellek üst sınırının tikini kaldırınca çözdüm.
Denemekte fayda var.

RAM'i diğer slota taktım aynı, bellek testi yaptım hata da gözükmedi, BIOS'ta da 8000 küsur gözüküyor ama bu kodu girdiğimde Windows bana 6.370 MB diyor kafayı yiyeceğim.

Adsız.jpg

Adsız.jpg

Gelişmiş sistem ayarlarında performans sekmesinde bellek üst sınırının tikini kaldırınca çözdüm.

Çözüm

Eki Görüntüle 963092

Eki Görüntüle 963097

Sevindim hocam çözmenize böyle bir şey olduğunu da şu an öğrendim. Artık başka birinin başına gelirse direk yönlendiririm eğitici oldu.😂

Geri
Yukarı