Total War serisine hangi oyun ile başlanmalı?

En sevdiğim Medieval II: Total War hocam şaşmayın.

Hoşunuza giden hangisi ise ondan başlayabilirsiniz. Hepsi birer Total War oyunu olsa da birbirlerinden epey farklı. Her oyunun keyfi farklı seveni de farklı. Ama hangisinden başlamamanız gerektiğini söyleyebilirim ; Troy, Thrones of Britannia, Shogun 1, Medieval 1, Napoleon. Bunlar kötü oyunlar değil ama başlangıç için bence doğru tercih değil. Fantastik evrenleri seviyorsanız Warhammer serisinden de başlayabilirsiniz, Total War'ın ustalık eserlerinden.

Shogun 2 olabilir çok iyi bence.

Hocam Uzak Doğu tarihi ilgimi çekmiyor fazla ama teşekkürler.

En sevdiğim medieval II: Total War hocam şaşmayın.

Hocam fazla eski geldi bana.

Hoşunuza giden hangisi ise ondan başlayabilirsiniz. Hepsi birer Total War oyunu olsa da birbirlerinden epey farklı. Her oyunun keyfi farklı seveni de farklı. Ama hangisinden başlamamanız gerektiğini söyleyebilirim; troy, thrones of britannia, shogun 1, medieval 1, napoleon. Bunlar kötü oyunlar değil ama başlangıç için bence doğru tercih değil. Fantastik evrenleri seviyorsanız warhammer serisinden de başlayabilirsiniz, Total War'ın ustalık eserlerinden.

Yani fantastik evrenlere yoğun olmasa da bir ilgim var ancak seriye girerken daha ucuz boylu bir şeyle girmeyi düşünüyorum sizce empire nasıldır eski gelir mi diye düşünüyorum ya da belki atilla.

Yani fantastik evrenlere yoğun olmasa da bir ilgim var ancak seriye girerken daha ucuz boylu bir şeyle girmeyi düşünüyorum sizce empire nasıldır eski gelir mi diye düşünüyorum ya da belki atilla.
Empire da Attila da güzeldir ama grafik olayı kişiden kişiye değişiyor biraz. Oynanış videolarını izlediğinizde eski gelmiyorsa iki oyun da güzeldir. Attila daha yeni tabii ki. Rome 2 de önerebilirim ne çok eski çok yeni olarak.

Empire da attila da güzeldir ama grafik olayı kişiden kişiye değişiyor biraz. Oynanış videolarını izlediğinizde eski gelmiyorsa iki oyun da güzeldir. Attila daha yeni tabii ki. Rome 2 de önerebilirim ne çok eski çok yeni olarak.

Peki empire değil de diğer ikisini yani atilla veya Rome 2'yi aldım diye düşünürsek DLC'ler oyunda çok büyük etki yapıyor mu eğer yapıyorsa hangi DLC'leri almalıyım. Ayrıca baktımda atilla çok kötü optimizasyonu var diyorlar benim bilgisayar Steam'de baktığım kadara ile minimunun biraz üstünde kasmadan oynatır mı?

Empire alacağım bu indirimlerde sararsa diğer oyunları da alırım yazın, teşekkürler öneriler için.

Son düzenleme:
Peki empire değil de diğer ikisini yani atilla veya Rome 2'yi aldım diye düşünürsek DLC'ler oyunda çok büyük etki yapıyor mu eğer yapıyorsa hangi DLC'leri almalıyım. Ayrıca baktımda atilla çok kötü optimizasyonu var diyorlar benim bilgisayar Steam'de baktığım kadara ile minimunun biraz üstünde kasmadan oynatır mı?

Empire alacağım bu indirimlerde sararsa diğer oyunları da alırım yazın, teşekkürler öneriler için.
O zaman Attila'ya hiç bulaşmayın derim. Sıkıntılı optimizasyonu var gerçekten, bazı yüksek sistemlerde bile doğru düzgün çalışmıyor. Empire Definitive Edition'da her şey vardı yanlış hatırlamıyorsam DLC olarak. Total War'ın ana mantığını beğenirseniz, son çıkan oyunlardan Warhammer 2 ve Three Kingdoms'ı şiddetle öneririm. İyi oyunlar.

Senin ilgine bağlı bir şey bu. Hangi dönem en çok ilgini çekiyorsa ondan başlamalısın. 3K dışında önceki tarih oyunlar aman aman bir farklılıkları yok. Tabii ki Rome2, Medieval2 ve Empire'den daha gelişmiş. Hem grafiksel hem de birkaç farklı dinamik olarak. Ben mesela Medieval2, Empire, Napolyon ve Rome2'ye ömrümü harcardım. Ama 3K en gelişmiş tarihsel Total War olmasına rağmen 50 saat dayanabildim çünkü o döneme, o kültüre ilgim yok. Aynı durum Shogun2 içinde geçerli. Bunların dışında fantezi Total War var. Bana göre Total War'un top seviye oyunlarıdır. Savaşlardaki atmosferi hiçbir oyunda bulamazsın. Farklı farklı büyüleri, her lordun her birimin farklı animasyonları, Warhammer 1-2-3 oyunun birleşmesinden oluşan devasa haritaya sahip olan Immortal Empire modu çok farklı bir seviyedir. O kadar tarih seven birisi olarak tüm tarih Total Warları bırakıp sadece Warhammer 3 oynuyorum. Ama Warhammer1-2-3 ve tüm DLC'leri satın almak istiyorsan 2-3k para ödemen gerekebilir. Bu zamlar mahvetti.

Geri
Yukarı