Touchpad çalışmıyor ve sürekli "p" tuşuna basıyor

Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öerhaba dostlar. Dell insiption 15 300 series kullanıcısıyım. hiçbir donanımsal darbeye marus kalmadığı halde sürekli "p" tuşuna basıyor. Touchpade dokunduğumda ise algılıyor ama imleç hareket etmiyor. O kadar zorluk çıkarıyor ki PC'yi sadece Power butonundan kapatıp açabiliyorum.

Asıl sorum şu; bu bir yazılımsal hata olabilir mi?

Donanımdan pek anlamıyorum ama açıp bakmamı tavsiye eder misiniz? Bundan kaçınmamın sebebi ise diğer tuşların çalışması.

Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Yazılımsal olabilir. Bende de Touchpad'i kullandıktan sonra mouse tekerleğini kullandığımda sayfayı büyütüyordu ve ayarlara girince düzeliyorudu.
P tuşu için arasına bir şey kaçmış olabilir ya da çok bilemiyorum ama algılayan parçasında bir hata olabilir.

Merhaba dostlar. Az önce oyuna girdim. P tuşu düzgün bir şekilde çalışıyordu. Touchpad'e de biraz kuvvet uuguladıktan sonra geliyor, sonra gidiyor. Yazılımsal bir sıkıntı gibi ama ilk açıp bakmaya kararlıyım klavyeyi. Çünkü yazılımsal ise bu durumda yapabilrceğim hiç bir şey yok. Görüşlerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar gece yatmadan önce biraz zorladım. Sabah sorunum çözüldü ama biraz gevşeme var. Bu kavyeyi hiç kullanmamış biri anlamaz zaten de ben bile zor anladım yada yanlış anladım :). Aynı sorunu yaşayan dostlarım için tavsiyem; acil bir işiniz yoksa pc'yi hemen zorlamayın, biraz bekletin, sorun ben gibi gece olduysa sabaha kadar mesela. Olumlu yanıt vermesse yada acil bir işiniz varsa ki internetin genişlemesi ve cihaz sayısının atması bu maddeyi gereksiz hale getirir. Eğer sorununuz ciddiyse garantiyi ellemeyin. Ama tuşu kırmadan kontrol etmektende çekinmeyin. Kendinize iyi bakın :).

Geri
Yukarı