Touchpad sürücüsü kayboldu

msngur

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar touchpad sürücümü geçen hafta güncellemeye çalıştım üst modelle, o da uyumsuzmuş. Şu an modelin varsayılan sürücüsünü de bulamadım. HP sitesinde kendi modelime uygun bütün sürücüleri denedim, sonuç alamadım.

Bu arada sıkıntım touchpadde, 2 parmak kaydırma işlemlerini yapamıyordum. Az önce yeniden yüklemek için Synaptics sürücüsünü sildim, yeniden başlattım fakat touchpad de çalışmıyor kaldım öyle, bana yardımcı olun.

Aklıma geri dönüşüm noktası geldi, onu denedim. Sürücüleri bozmadan önceki zamana, o da 0x8007045b hatasını veri geri yükleme hatası. Onun çözümü de yok internette hiçbir şeyin çözümü yok.

Kendi uygulamasına girince de böyle bir hata veriyor. evet ya da hayır tuşuna basıyorum bir şey değişmiyor. Oradan 2 parmak kaydırmayı açıyorum bir şey değişmiyor.

1703794236196.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop modelini yazarmısınız?

Programı revo uninstaller tarzı bi programla kaldırınız yeni sürücüyü windows updateden yükletmeyi deneyiniz.

Laptop modelini yazar mısınız?

Programı Revo Uninstaller tarzı bir programla kaldırınız yeni sürücüyü Windows Update'den yükletmeyi deneyiniz.

HP 15 da 2091 NT laptop modelim.
Dediğinizi elimle yaptım Revo görmedi.
Sürücüyü tamamen kaldırdım Microsoft forumdaki birisi öyle söylemişti sürücüyü geri de yükleyemiyorum nasıl yapmalıyım.
HP'nin kendi sitesinden indirdiğim EXE'ler sürücü eklemiyor ya da ben mi bilemiyorum?

1703840345707.png

1703840540441.png

İndirdiğim EXE'lerin kurduğu klasördeki doyalar herbirine basıyorum ya desteklenmiyor ya ıvır zıvır.
Appx klasörünün içinde o en yukarıda hata veren uygulamayı yüklüyor ama açılmıyor hata veriyor kalıyor eskiden açılıyordu belki şu an driveri yok ya ondan da açılmıyor olabilir.

Manuel yüklemeniz gerekiyor SynTP dosyası var güvenlik kataloğu yazan onu Aygıt yöneticisinden touchpadınıza gelip manuel yükle seçeneyinden yükleyin.

Birde synaptics mağaza sürümündüde deneyin orda appx var ama belliki yükleyememişsiniz.
Bu linkten deneyin eğer desteklemiyor derse mic. storeye girin oraya yazın yükleyin.

Bu seçenekler olmuyorsa yazın dönüş yaparım.

Manuel yüklemeniz gerekiyor syntp dosyası var güvenlik kataloğu yazan onu Aygıt Yöneticisi'nden touchpadınıza gelip manuel yükle seçeneyinden yükleyin.

Bir de Synaptics mağaza sürümündüde deneyin orada appx var ama belli ki yükleyememişsiniz.
Bu linkten deneyin eğer desteklemiyor derse Mic. Store'ye girin oraya yazın yükleyin.

1703917611861.png

Sizin dediğiniz uygulama ve bende eskiden olan uygulama yüklenmiyor birisi güncellenmiyor sizin dediğiniz de yüklenmiyor yani. Ben 1 hafta önce bu sebepten dolayı bu noktaya geldim. Baktım güncelleme var güncellenmiyor dedim internetten son sürümü indireyim geçer belki dewdim. İndirim kurdum yeniden başlatttım 2 3 4 parmak kullanma ve kaydırma gibi özellikler gitmiş 1 haftadır uğraştırıyor namıssız. Vallahi yardımcı olursanız çok sevinirim çok teşekkür ederim discor üzerinden de konuşma başlatabiliriz isterseniz müsait olduğunuz bir zamanda ya da Instagram'da olur. Burada yazıyla bir yere kadar.

Manuel yüklemeniz gerekiyor syntp dosyası var güvenlik kataloğu yazan onu Aygıt Yöneticisi'nden touchpadınıza gelip manuel yükle seçeneyinden yükleyin.

Bir de Synaptics mağaza sürümündüde deneyin orada appx var ama belli ki yükleyememişsiniz.
Bu linkten deneyin eğer desteklemiyor derse Mic. Store'ye girin oraya yazın yükleyin.

Dostum maunel yükle ne tarafta tam bulamadım. Sürücüyü güncelleştirirken manuel yükle orayı mı kastediyorsun?

Dostum oradaki appx i yükleyebiliyorum yükledikten sonra açarken cihazda farklı PS2 sürücüsü var onu kaldırmak istiyorsun mu diyor evet ya da hayıra basınca hiçbir şey olmuyor hata ekranı kapanıp uygulamanın kendisi açılıyor. Sonra oradan 2 parmak kaydırı falab seçince de bir şey olmuyor uygulama zaten ağır çalışıyor geç cevap veriyor. İşte sonra açıyoeum 2 parmakla kaydırmayı olmuyor uygualamayı kapatıp ayarları nirdaha açıyorum bunu 5-10 defa deneyince touchpadda 2 3 4 parmağı kullanabiliyorum ama sonra bilgisayarı kapatıp açınca eski haline geri dönüyor maalesef.

Dostum oradaki appx i yükleyebiliyorum yükledikten sonra açarken cihazda farklı PS2 sürücüsü var onu kaldırmak istiyorsun mu diyor evet ya da hayıra basınca hiçbir şey olmuyor hata ekranı kapanıp uygulamanın kendisi açılıyor. Sonra oradan 2 parmak kaydırı falab seçince de bir şey olmuyor uygulama zaten ağır çalışıyor geç cevap veriyor. İşte sonra açıyoeum 2 parmakla kaydırmayı olmuyor uygualamayı kapatıp ayarları nirdaha açıyorum bunu 5-10 defa deneyince touchpadda 2 3 4 parmağı kullanabiliyorum ama sonra bilgisayarı kapatıp açınca eski haline geri dönüyor maalesef.

Dosya Ekleri

• 17039200715556743118699172342821.jpg
    17039200715556743118699172342821.jpg
    165 KB · Görüntüleme: 9
  • 17039201006842870391796025596741.jpg
    17039201006842870391796025596741.jpg
    233,3 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı