DeepCool CC560 içerisinde LED kontrolü ve parça tanımlama

Omerk_k

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050
İ5-11400H
16GB RAM
500 GB SSD + 1TB HDD
Meslek
Grafik Tasarımcı
Ağustos 2023 gibi sitem topladım o gün bugündür fotoğrafta ki parçanın ne işe yaradığını anlamadım.
Fan çoklayıcı mı? RGB kontrolcü mü? ARGB kontrolcü mü? Kasam LED mi yoksa ARGB fanlara mı sahip onu da bilmiyorum şöyle söyleyeyim. Kasanın üzerinde ki LED tuşuna bastığımda sırasıyla.
Sade düz kırmızı, yeşil, mavi, pembe, beyaz modu.
3 renk olarak tek fanda aynı anda kırmızı, mavi, beyaz modu.
RGB gökkuşağı modu.
Düz renkten renge geçiş modu.
Bir de sadece 2 renk aynı anda yanma modu var beyazın yanına hep diğer renkler.
Şimdi bu kasa ARGB mi RGB mi LED mi? Şimdiye kadar hiçbir şekilde masaüstünden vs kontrol etme renk değiştirme ayarlama gibi bir durumum olmadı. Fotoğrafta ki parça ne işe yarıyor bilmiyorum, fan girişlerini oraya da sokamıyorum garip bir şey.

WhatsApp Görsel 2024-05-15 saat 22.14.02_866cd836.jpg

WhatsApp Görsel 2024-05-15 saat 22.15.03_834888b3.jpg

WhatsApp Görsel 2024-05-15 saat 22.15.32_d21384f9.jpg

WhatsApp Görsel 2024-05-15 saat 22.15.46_17f99d92.jpg

Kasanın kutusunda ARGB yazıyormuş... Fakat hiç ARGB gibi uygulamadan vs bir yerden kontrol edemedim anakartımda ARGB girişim yok.

Son düzenleme:
Fan çoklayıcıya sahipsiniz

Aynı zamanda RGB olarak da yine kontrolcüden çıkış verilmiş.

Fakat bu girişlerin hiçbirine fan uçları girmiyor. Sadece 2. fotoğrafta bir giriş var fark ettiyseniz ve bu girişi takmışlar ama takılı yerde ufak bir dış kaplama gibi bir girişte var.

Bu fan çoklayıcı adını veya videosunu nasıl bulurum çok ihtiyacım var

Görüntülerde pek bir şey göremedim. Ama üzerlerinde Fan 1 Fan 2 Fan 3 diye yazıyor. Yani Fan çoklayıcı olması lazım. İçini çekebilirmisiniz.

6 ya da 8 fan girişi var fakat fan uçları bu soketlere girmiyor sadece LED kısmından LED ışığı verilmiş LED'leri yakabiliyorum 1 tane fan girişinden ise 1 fan verilmiş o fan girişinden verilen fanın diğer dişi erkek uçlarına vs ön 2 fanıda bağlayıp 3pin 4pin çıkışı internetten aldığım kablo ile CHA_FAN'a taktım

WhatsApp Görsel 2024-05-15 saat 22.15.46_17f99d92.jpg

Hocam şöyleki bu kasanızın dahili kontrolcüsü RGB çıkışından kasanızda kontrol etmek için çıkış verilmiş.
Kaç tane fanı çokladınız
Hepsini tek Cha_Fan portuna mı taktınız

Hocam şöyleki bu kasanızın dahili kontrolcüsü RGB çıkışından kasanızda kontrol etmek için çıkış verilmiş.
Kaç tane fanı çokladınız
Hepsini tek CHA_FAN portuna mı taktınız

Kontrolcüde sadece ışıkları kullanabilmem için takılan kablo var. 3 Fan aşağıda görmüş olduğun fotoğraftaki kablo ile CHA_FAN portuna takıldı
1715898528174.png

3 , 3 , 3 , 4

DeepCool LE520 aldım bu sıvı soğutmanın ARGB'sini ve kasamın 4 ARGB fanını ucuz bir cihazla anakarta bağlamadan kullanabilir miyim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı