Toz bilgisayarı yavaşlatır mı?

Birden fazla yöntemi vardır.

1. Olarak :

Başlat - Aç/Kapa - Kısmından normal bir şekilde yeniden başlatma gibi yapacağız ancak tek fark yeniden başlat'a basmadan önce shift tuşuna basılı tutarak yeniden başlat'a basın.

Shift + Yeniden Başlat.
Screenshot_9.png

2. Yöntem :

Başlat 'a gelip Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma'yı seçin.
Gelişmiş başlangıç altından Şimdi yeniden başlat'ı seçin.

3. Yöntem : Eğer masaüstünde işlem yapamayacak kadar ağır ise işleyiş

Kullanıcı PIN ekranı geldiğinde

Windows oturum açma ekranında Shift tuşunu basılı tutarak sağ tarafta bulunan Aç/Kapa > Yeniden Başlat'ı seçin.

Daha sonrası ise 3 yöntem'de de aynı.

Bilgisayarınız yeniden başlatılıp Bir seçenek belirleyin ekranı görüntülendikten sonra Sorun Gider > Gelişmiş seçenekler > Başlangıç Ayarları > Yeniden Başlat'ı seçin.

Daha sonra gelen ekrandan Güvenli Modu Etkinleştir'i seçin.

Sürekli takılmalar SSD'den olabilir uzun süredir kullanıyorsan erase işlemi yapmayı dene faydasını görürsün.

Sürekli takılmalar SSD'den olabilir uzun süredir kullanıyorsan erase işlemi yapmayı dene faydasını görürsün.

Yani hocam dediğim gibi ilk önce bir virüs taraması yapacağız, olmadı Secure Erase işlemi yapalım oda olmazsa gönderelim jamesdonkey uğraşsın :)

Bu arada şimdi baktım arkadaş şubatta aldı sistemi bir ay oldu olmadı köye gitti bu zamana kadar yattı yani uzun bir süre kullanmadı hatta neredeyse kullanmadı :)
Jamesdonkey dediniz ben bir kıllandım. Bu markanın hangi ürünü olursa olsu sorunsuz bir vatandaşa denk gelmedim... :(

Jamesdonkey JD 240 120 GB olanını arkadaş kullanıyordu bir şey çıkmadı 1.5 senedir kullanıyor donanım işi biraz şans işi :)
Tekrardan yazma ihtiyacı duydum bilgisayarın yaptıkları;
Çok uzun bir süre de açılıyormuş.
Windows aşırı yavaş dedi işlevsiz
Oyunlar malum
Chrome'da aşırı derecede kasıp donuyormuş.
Benim kanımca SSD'de ancak kendi imkanlarımızla düzeltebilecek miyiz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı