Tozlu kuş kafesi nasıl temizlenir?

Efe684

Hectopat
Kuşumun kafesi çok tozlu mısır koçanı vs kullanıyorum fakat işe yaramıyor. kafesin içine bir kanat çırptığında, her yere toz dağılıyor ne yapmam lazım bunu engelleyebilecek bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuşumun kafesi çok tozlu mısır koçanı vs kullanıyorum fakat işe yaramıyor. kafesin içine bir kanat çırptığında, her yere toz dağılıyor ne yapmam lazım bunu engelleyebilecek bir şey var mı?
bahçen varsa sıcak su al evden, yıka. ayrıca ben evdeyken tül koyuyodum pislikler saçılmasın diye kafesin yanlarına

Merhaba ben tül kullanmıyorum ne olur ne olmaz gözlemleyemediğim zaman olur ayağı takılır vs o yüzden tabanına tüy toz illa ki oluyor fisfisla(5 damla sirke koyuyorum) kuşa gelmeyecek şekilde tabana sıkıyorum haliyle nemli olduğu için tüyler uçmuyor belli aralıklarla tekrarlıyorum,dikkat edin ev sirkesiyse 2-3 damla yeterli.

Normalde mısır koçanı toz yapmaz. Kuş sürekli göz önünde duruyorsa tül kullanabilirsiniz. Ayağı takılma gibi nadir durumlarda müdahalesi kolay olur.

Kuşun kafesini sık sık temizlemen lazım normalde de zaten.

Ben temizlemiyorum mu dedim sayıca fazla kuşum var 1.5metre kafesim var 10günde bir mısır koçanı koyuyorum zaten fakat tozlara engel olamıyorum tül diktirdim terziden

Normalde mısır koçanı toz yapmaz. Kuş sürekli göz önünde duruyorsa tül kullanabilirsiniz. Ayağı takılma gibi nadir durumlarda müdahalesi kolay olur.

Mesela yulaf tohumu yiyor yulaf tohumu Full toz onun tozu yere dökülüyor kafeste bir kanat çırpıyor her yere dağılıyor benim toz umurumda değil kuşlar içeride hapşırıp duruyor ondan dolayı önem veriyorum.

Daldarı verebilirsiniz yemesi en kolay yemdir yuvadan düşen kuşlara verilir. Kuşunuzun fotoğrafını atar mısınız?

Ben temizlemiyorum mu dedim sayıca fazla kuşum var 1.5metre kafesim var 10günde bir mısır koçanı koyuyorum zaten fakat tozlara engel olamıyorum tül diktirdim terziden.

Mesela yulaf tohumu yiyor yulaf tohumu Full toz onun tozu yere dökülüyor kafeste bir kanat çırpıyor her yere dağılıyor benim toz umurumda değil kuşlar içeride hapşırıp duruyor ondan dolayı önem veriyorum.

Daldarı verebilirsiniz yemesi en kolay yemdir yuvadan düşen kuşlara verilir. Kuşunuzun fotoğrafını atar mısınız?

Hocam kuşların hepsinin yaşı 2-3 bir tanesi yaşlı sadece
Ve sizin dediğiniz dal darı muhabbetini sadece ödül olarak veya haftada 1defa veriyorum fazla dal darı yemesi zararlı yemde sarı darı kırmızı darı yulaf tohumu aspur tohumu gibi verimli ve çeşitli tohumlar bulunmakta ondan dolayı veriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı