Çözüldü TP-Link AC1200 modem QoS nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

n i s a

Kilopat
Merhaba, Türk Telekom'dan aldığım TP-Link AC1200 modemimde upload kısmında bufferbloat sorunu yaşıyorum. Bu yüzden Firmware güncellemesi yapmak istiyorum ama bulamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevirim.
Modelin tam modeli:
AC1200 Wireless Dual band vdsl/ ADSL modem router.
Model no. VC220-G3U
Testin ekran görüntüsü:

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu sorunu bir şekilde çözmem lazım yayınlarımda çok FPS düşmesi yiyorum.

Modem arayüzüne giriş yapın ardından QoS sekmesini açın. Şekillendirme grubuna girip grup 01 etkinleştirin. İnternet hızınıza göre indirme ve yükleme değeri girin.
1.png

Yine QoS sekmesinden sınıflandırma sekmesine girin. Sınıflandırma modunu IP bazlı yapın. Akış sınıflandırma altında Yeni Ekle sekmesinden yeni bir değer ekleyin.
Sınıf adına 1 yazın Durumu etkin yapın Sınıflandırma kriterini IP bazlı yapın bilgisayarınızın IP adresini yazın şekillendirme grubunu 01 yapın.
2.png

Son olarak kaydedip modeminizi kapatıp açın. İşlem bu kadar. Ben Archer c5v ile güzel değerler elde ettim. Umarım işinizi görür.
Değerlerle oynayarak ilk başta bu sonuca ulaşabildim.
Eki Görüntüle 1462333
Daha sonra biraz daha kurcaladım. Keşke kurcalamasaydım. Ping de yükseldi ama şu anda bu şekilde oldu.
Eki Görüntüle 1462334
Test sürekli farklılık gösteriyor.

Kurcalamaktan korkmayın en kötü ihtimal modemi resetlersiniz eski haline döner. Stabil değeri bulana kadar denemeye devam. Değerleriniz güzel bu arada.

@ReProof Tekrardan merhaba. Bant genişliği kontrolünü açtığımdan beri yayınlarımda bitrate düşüyor, drop yiyorum. Bant genişliği kontrolünü kapattığımda düzeliyor. Ne yapmalıyım?

Deneyerek bulmalısınız.
50000 download, 6000 upload deneyin mesela.

Ben dediklerinizin hepsini yaptım bunları yaptıktan sonra modemi açıp kapamam mı gerekiyor? Çünkü her defasında ertesi gün baktığımda yazdığım sayıları göremiyorum mesela indirme 50k uploada 7K yazdım gecesinde gayet iyi görüyorum bu sayıları lakin ertesi gün download 2MB upload 250KB düşmüş oluyor. Her şeyi silip sonra tekrar teker teker yazıyorum telefonu Wi-Fi'dan çıkartıp geri bağlanıyorum bir değişiklik olmuyor. Yardım edebilirseniz bu istikrarsızlığın sebebi için. Çok sevinirim.

Ben dediklerinizin hepsini yaptım bunları yaptıktan sonra modemi açıp kapamam mı gerekiyor? Çünkü her defasında ertesi gün baktığımda yazdığım sayıları göremiyorum mesela indirme 50k uploada 7K yazdım gecesinde gayet iyi görüyorum bu sayıları lakin ertesi gün download 2MB upload 250KB düşmüş oluyor. Her şeyi silip sonra tekrar teker teker yazıyorum telefonu Wi-Fi'dan çıkartıp geri bağlanıyorum bir değişiklik olmuyor. Yardım edebilirseniz bu istikrarsızlığın sebebi için. Çok sevinirim.
Özelleştirme yaptıktan sonra modemi açıp kapatmanız yeterli olacaktır.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı