TP-Link archar C80 bufferbloat ayarlama nasıl yapılır?

Hi i am Orionn

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, evimde Kablonet'in verdiği modemi kullanıyorum. Ayrıca odama internet çekebilmek için TP-Link archar C80 (v1) routerını Access Point olarak kullanıyorum. Son zamanlarda internet sitelerine girerken gecikme yaşıyordum routerdan kaynaklandığını düşünüp kablosunu bilgisayara geçtiğim zamanlarda doğrudan bilgisayara takıyordum.

Fakat durumun bununla alakalı olmadığını anladım. Speedtest'lerde ne kadar düzgün görünse de yük altında 1.7 saniyeye varan gecikme süreleri alıyormuşum. Bununla alakalı videolar izledim. Fakat benimle aynı donanıma sahip birilerini bulamadım. QoS ayarlarıyla oynayıp düzeltmeye çalışmak istiyorum fakat bunu ana modem üzerinden mi yoksa Access Point (ara yüzünde advance mode açamadığım için yapamıyorum) üzerinden mi yapacağım bilmiyorum.

Tabi atıyorum hemen
Düzeltme Modem : Netmaster İnfinity 401

1688813234058.png

Gelişmiş ayarlar da bu şekilde
1688813302983.png

Fast.com ve waveform verilerim bu şekilde
1688813568901.png
1688813652799.png

Son düzenleme:
Bu şekilde var fakat sizinki gibi bir ara yüz değil değiştirebileceğim veya sınırlayabileceğim yerler mevcut değil.
1688813785266.png

Evet dediğini gibi Qos settings destekliyor yazıyor

İnternette bazı arkadaşlar modemi sadece modemi değiştirdiğinde sorunu çözdüğünü söylemiş. Acaba işe yarar mı

Yeni konular

Geri
Yukarı