TP-Link Archer C60 Router ping düşürür mü?

MehmetNarinç

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.
Benim pingim 10-100 arasında değişiyor.
Kabloyla bağlanmak istemiyorum.
Bu yüzden router almayı düşünüyorum.
Almayı düşündüğüm model TP-Link Archer C60.
Bu benim pingimi 10-50 arasına indirebilir mi sorum bu.

ISS neresi? Kullandığın modem/router modeli ne?
Kablo ile ping değerlerin kaç çıkıyor? Farklı zamanlarda testler yapmak daha doğru sonuç verir.
Kablosuz modemin bulunduğu nokta ile bağlanmak istediğin nokta arasında ne gibi engeller var?
Bahsettiğin ping belli bir oyun içinde aldığın ping mi, Speedtest yaptığında otomatik atanan sunucu ile olan ping mi?

ISS neresi? Kullandığın modem/router modeli ne?
Kablo ile ping değerlerin kaç çıkıyor? Farklı zamanlarda testler yapmak daha doğru sonuç verir.
Kablosuz modemin bulunduğu nokta ile bağlanmak istediğin nokta arasında ne gibi engeller var?
Bahsettiğin ping belli bir oyun içinde aldığın ping mi, Speedtest yaptığında otomatik atanan sunucu ile olan ping mi?

Valorant'ta aldığım değerbler bunlar, modemle aramda 10 mt var, modem galiba Turkcell'in, arada engel yok kapılar falan açık.

Turkcell modem değişikliğine izin vermiyor. Turkcell'in modemi kesinlikle sitemde olacak. Kullanacaksan router alıp Turkcell modeme kablo ile bağlayacaksın ve Turkcell modemdeki Wi-Fi'yi kapatacaksın. 7
Bu da ucuz bir alternatif. Alıcı olan cihazda 5GHz desteği var mı? 2.4 ile bağlanıyorsan o pingler çok normal. Bağlandığın cihazı 5 GHz olarak bağlanmaya zorla öncelikle.

Turkcell modem değişikliğine izin vermiyor. Turkcell'in modemi kesinlikle sitemde olacak. Kullanacaksan router alıp Turkcell modeme kablo ile bağlayacaksın ve Turkcell modemdeki Wi-Fi'yi kapatacaksın. 7
Bu da ucuz bir alternatif. Alıcı olan cihazda 5GHz desteği var mı? 2.4 ile bağlanıyorsan o pingler çok normal. Bağlandığın cihazı 5 GHz olarak bağlanmaya zorla öncelikle.
Ben zaten routee alıp modeme bağlayacağım
Ben zaten routee alıp modeme bağlayacağım
5 ghz desteği yok maalesef

O zaman 5 GHz bir alıcı ile işini çözebilirsin boşuna kablo kirliliği yapma, güç kablosu ağ kablosu. vs.
Bu alıcıyı direk USB'den bağla 5GHz ile Turkcell modeme bağlan büyük ölçüde sorununu çözecektir.

Aynen öyle USB ile bağlayacaksın bilgisayarında 5GHz alıcı olacak. Bu arada kullandığın bilgisayar modelini atabilir misin yeni bir model ise AC desteğinin olacağını düşünüyorum (laptop ise)

Yeni konular

Geri
Yukarı