TP-Link Archer VR1200 Pkts Hatası

55superx

Megapat
Makaleler
2
Yaklaşık 2 hafta önce Netspeed'in 75Mbps VDSL tarifesine başvurduk ve Archer VR1200 modemi aldık. İnternet bağlandığında SNR Margin değeri 6-7 civarındaydı ve 53-54 maksimum hız alıyordum çok dalgalıydı. Bu nedenle hızımızı 50Mbps'e sabitlettik. (Başvurudan önce hattınız 50 destekliyor denmişti modemde yazan değer de gün içinde 55-62 arası değişiyordu.)

Sabitleme sonrası SNR Margin 10.5-11 civarına yükseldi ama hem sabitleme öncesi hem sabitleme sonrası çözülmeyen bir sorun var modemde. Hata(pkts) yazan yer hiç durmadan artıyor ve hız 4-5 saat sonra 15 Mbps civarına düşüyor. Yaklaşık 1 gün sonra da ya 0.50 Mbps görüyorum ya da (genellikle) internet komple gidiyor ve sorunu geçici olarak çözmenin tek yolu DSL kablosunu söküp takmak. (Modem resetlemek de işe yaramıyor.) 1 gün sonra yine net gidiyor bunun sebebi ve çözümü nedir arkadaşlar? Sorun altyapıda mı modemde mi yoksa Netspeed bilerek mi yapıyor?

Modem linki: TP-Link Archer VR1200 AC 1200 Mbps Wireless Dual Band Fiyatı

Modemde mediatek çip varmış bundan dolayı olabilir mi ?

Kod:
                                      Upstream    Downstream
Şu Anki Hız (kbps)            4095             51199
Maksimum Oran (kbps)    12674            66903
SNR Margin (dB)                15.9                10.7
Hat Zayıflaması (dB)             0                    6.4
Hata (pkts)                            0                   120

Hat değerlerim bunlar (10 dakika önce kabloyu taktım ve saat gece 2 olduğu için değerler en üst seviyede) Hata(pkts) Downstream 7 milyon küsürlere kadar çıkıyor 1 gün içinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla hocam biraz sorun yaşamışsınız ama fiber gelmiş ne güzel. Ben müstakilde oturduğum için öyle bir şansım yok. En iyisi ben modemi servise gönderem önce belki iade alırlar ve broadcom'lu bir modele geçerim.

Geri
Yukarı