TP-Link Archer VR300 hız problemi

onurdogru00

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 2 gün önce eski 6 senelik modemim yandığı için yeni bir modem aldım. Markasını zaten konu başlığında yazdım. Bu modemin kurulumunu yaptım her şey güzel derken hız testi yaptığımda bir sorun olduğunu anladım. 50 Mbps indirme, 8 Mbps upload hızında bir tarife kullanıyorum TTNET'ten. Eski modem 48-8 Mbps'e kadar hız verebiliyorken daha dün aldığım TP-Link Archer VR300 modemim sabit 20 Mbps indirme, 4.5 Mbps de gönderme hızı veriyor. Eski hızımı geri alabilmem için neler yapmam lazım?

Not: Firmware en güncel sürümde.
TTNET'i aradım sadece arıza kaydı oluşturdular.
TP-Link çağrı merkezinde 10 dk bekledim bağlanan yok.

Dosya Ekleri

• Hız-Testi.png
    Hız-Testi.png
    34,3 KB · Görüntüleme: 35
  • tp-link dsl arayüzü.png
    tp-link dsl arayüzü.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
İade şansınız varsa direk iade edin. Genel olarak sıkıntılı marka.
Teknosa'da satın alırken kutudaki naylonun çıkarılmasından itibaren iade yapamadıklarını, sadece ürünün markasının teknik servisine verilirse markanın kendisi iade gerçekleştirebilir dedi. Teknik servise kargolarsam modemsiz kalacağım bir de o da var. Belki bir umut bu sınırlı hız problemi çözülür ya.

Müşteri hizmetlerine durumu ilettin mi?
İlettim bakalım büyük ihtimalle yarın cevaplayacaklar.
Sorun ev telefonundan modeme giden kablonun kendisindeymiş. Bugün sabah kabloyu değiştirip denedim ve tam hız aldım.
Müşteri hizmetlerine durumu ilettin mi?
1617648645041.png

Şu anki durum böyle çok şükür hallettik. Gece mahallede bir yıldırım çarpmasından dolayı hem modem hem de telefon kablosu yanmış. Modemi değiştirince kablodaki sorunu göremedik. Daha sonra deneme yanılma yolu ile sorunu çözdük.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı