TP-Link Archer VR400 düşük performans

simayozbek

Femtopat
Daha fazla  
TP-Link Archer VR400 model modemim var. Uzun bir süredir kullanıyorum ancak hiç verimli bir şekilde kullanamıyorum. Arada düzgün çalışıyor ama çoğunlukla bağlantı problemi yaşıyoruz. Sürekli bağlantı kopuyor, bir siteyi açmaya çalıştığımda takılıyor, mesajın iletilmesi çok uzun sürüyor ve bazen de hiç iletilmiyor. Özellikle mobil cihazlar üzerinden bağlanamıyoruz.

İnternetin hızını 40 Mbps olarak yükselttik. Buna ek olarak sinyal güçlendirici aldık. Hiçbir değişiklik olmadı. Geçenlerde yaklaşık 15 GB'lık bir indirme yapayım dedim, 5-6 günde anca yüklendi. Acaba binamızın altyapısında mı sorun var dedik, Türk Telekom'dan arkadaşlar gelip baktı ancak altyapıda hiçbir problem olmadığını söylediler. Gelip modemimize baktıklarında ''Hiçbir sorun yok, gayet hızlı. Bizlik bir problem yok.'' dediler. Biz neden bağlanamıyoruz dediğimizde de bize ''Kendi cihazlarınızda sorun olabilir (virüs vb.). Cihazlarınızı tarayın'' falan dediler. Cihazlarımızın hepsini taradık hiçbir problem yok.

Peki biz neden bağlanamıyoruz, neden verimli kullanamıyoruz?

Merhaba,

Etrafta nekadar çok kablosuz ağ varsa, bu kablosuz kirliliğe yol açıyor ve bağlantı problemlerine sebep veriyor, bağlantı kalitesini düşürüyor. Almış olduğunuz sinyal güçlendirici kablosuz ağa bağlanıp tekrar kablosuz olarak hizmet veriyorsa bu sizin ağınızı daha da yavaşlatacaktır. Bu kablosuz sinyal güçlendiricilerin daha iyi çalışması için kablolu olaraak bağlanması veya özel bir kablosuz arayüz olan MESH network üzerinden bağlanmış olması gerekmekte.

Kablosuz sorunlarını azaltmak için,
1. Modemi, evde en uygun yere koymaya çalışın. Hertarafa eşit uzaklıkta olan bir noktaya.
2. Modem kablosuz hizmetinin boş bir ağ kanalında olduğunda emin olun, inssider benzeri bir program ile kablosuz gürültüyü kontrol edin, boş kanal bulun.
3. 20Mhz / Long gibi ayarlar yapmaya çalışın. Modemin hem 20mhz hemde 40mhz aynı anda hizmet vermeye çalışması sorun olabilir.
4. Herzaman için kaliteli modem, kablosuz kullanmaya çalışın özellikle beam-forming destekleyen, Mi-Mo destekleyen modeller.

Uzun Süredir Aynı modemi Kullanıyorum Sorun yok Hatta Makına Hıc Kapanmıyor duvar Mesafesıne dıkkat edin 5GB Dosyayı 15 dk ındırıyorum Sorun Hat kablolarında olabılır.

Merhaba,

Etrafta nekadar çok kablosuz ağ varsa, bu kablosuz kirliliğe yol açıyor ve bağlantı problemlerine sebep veriyor, bağlantı kalitesini düşürüyor. Almış olduğunuz sinyal güçlendirici kablosuz ağa bağlanıp tekrar kablosuz olarak hizmet veriyorsa bu sizin ağınızı daha da yavaşlatacaktır. Bu kablosuz sinyal güçlendiricilerin daha iyi çalışması için kablolu olaraak bağlanması veya özel bir kablosuz arayüz olan MESH network üzerinden bağlanmış olması gerekmekte.

Kablosuz sorunlarını azaltmak için,
1. Modemi, evde en uygun yere koymaya çalışın. Hertarafa eşit uzaklıkta olan bir noktaya.
2. Modem kablosuz hizmetinin boş bir ağ kanalında olduğunda emin olun, inssider benzeri bir program ile kablosuz gürültüyü kontrol edin, boş kanal bulun.
3. 20Mhz / Long gibi ayarlar yapmaya çalışın. Modemin hem 20mhz hemde 40mhz aynı anda hizmet vermeye çalışması sorun olabilir.
4. Herzaman için kaliteli modem, kablosuz kullanmaya çalışın özellikle beam-forming destekleyen, Mi-Mo destekleyen modeller.
merhabalar öncelikle mesajınız için teşekkür ederim. modemimiz tüm odaların arasında duvarda asılı duruyor yani sinyal iletimi konusunda bir problem yok sadece bağlantı sorunu oluyor. diğer yazdıklarınızı da deneyeceğim
Uzun Süredir Aynı modemi Kullanıyorum Sorun yok Hatta Makına Hıc Kapanmıyor duvar Mesafesıne dıkkat edin 5GB Dosyayı 15 dk ındırıyorum Sorun Hat kablolarında olabılır.
hat kablolarında derken

Geri
Yukarı