TP-Link AX72 5400 kurulumu nasıl yapılır?

gydvin

Hectopat
Merhaba,

Fiber kullanıcısıyım, routerımı değiştirmek ve direkt yenisini kullanmak için başlıktaki Router'ı aldım. Fakat resmini paylaştığım görselde PPPoE sayfasında ISS kullanıcı adı şifre dışındaki bilgilere ne girmem gerektiğini bilmiyorum. Eski modemin arayüzünde de yazmıyor bu tarz bilgiler.

Sanırım şu an benden istediği VoIP VLAN ID ve IPTV VLAN ID fakat ne olduğunu saatlerdir araştırmama rağmen bulamadım. İlk başta PPPoE seçmiştim ISS kullanıcı adı sağlandığı için fakat dinamic IP olarak mı ilerlemeliyim acaba? Çünkü Special ISP settings kısmını atlayınca kurulumu bitiremiyorum, bağlantı gelmiyor.

Umarım bilen birileri vardır, yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum. Çok teşekkürler şimdiden.

pppoe.png

PPPoE seçimi doğru, ISP Profile seçeneklerinde automatic ya da benzeri bir seçenek mevcut mudur? Yoksa oradaki seçenekler nelerdir?
Tahminim orası oto seçilip devam edilecek.

PPPoE seçimi doğru, ISP Profile seçeneklerinde automatic ya da benzeri bir seçenek mevcut mudur? Yoksa oradaki seçenekler nelerdir?
hocam teşekkürler öncelikle yanıtınız için. adımlar şu görseldeki gibi başlıyor
Auto detect deyince dinamic ip öneriliyor fakat pppoe girmem lazım dediğiniz gibi sanırım.

Dosya Ekleri

• ilk adım.png
    ilk adım.png
    58,1 KB · Görüntüleme: 46
bu arada soruyu yanlış anlamışım, custom dışında none, bridge, malaysia-unifi, USA Century Link gibi şeyler var. Auto seçeneği yok

none ve bridge seçeneklerini sırasıyla deneyebilirsiniz
hocam denedim fakat görseldeki hatayı aldım. skip diyerek arayüzüne geçebildim fakat orada da no internet connection hatası aldım. ikisini de paylaşıyorum

none ve bridge seçeneklerini sırasıyla deneyebilirsiniz
Sanırım ilk baştaki o bilgilerle ilgili değil de eski modemin arkasında yazan mac adresini girmem gerekiyor da olabilir sanki. Advanced kısmında mac değiştirme kısmını da bulamadım ama bakıyorum hala :/

Dosya Ekleri

• hata2.png
    hata2.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 41
  • hata 3.png
    hata 3.png
    71,4 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Servis sağlayıcının modemine bağlanarak vlan değerlerine bakabilir misiniz?

Mac clone işine gerek olduğunu sanmıyorum.
Kullanıcı adı, şifre bu sebeple var bildiğim kadarıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı