TP-Link Extender İnternet Hızı

AslanOnbir

Hectopat
Benim internet hızım normalde 50 70 MBPS arası bir hıza sahip. Modem uzak kaldığı için TP-Link Extender aldık ama onun sağladığı internette 2MBPS. Ben bunu nasıl çözerim ayarı felan var mı?

Benim internet hızım normalde 50 70 Mbps arası bir hıza sahip. Modem uzak kaldığı için TP-Link extender aldık ama onun sağladığı internette 2Mbps. Ben bunu nasıl çözerim ayarı falan var mı?

Wi-Fi sinyalini arttırma odaklı cihazlar pek verimli olmuyor. Konumlandırmayı çok iyi yapsan bile %30-%40 hız kaybı olur. Zamanında bende dediğin cihazı kullandım onun dışında birkaç tane daha sinyal arttırıcı kullandım hepsi aynı. En son TP-Link'in interneti modemden ev elektrik hattına veren bir model buldum sinyal arttırıcıdan biraz daha pahalı ama kayıp %10'u geçmiyor konumlama derdi yok evde prizin olduğu her yerde çalışıyor. Almayı düşünürsen link falan atabilirim.

Wi-Fi sinyalini arttırma odaklı cihazlar pek verimli olmuyor. Konumlandırmayı çok iyi yapsan bile %30-%40 hız kaybı olur. Zamanında bende dediğin cihazı kullandım onun dışında birkaç tane daha sinyal arttırıcı kullandım hepsi aynı. En son TP-Link'in interneti modemden ev elektrik hattına veren bir model buldum sinyal arttırıcıdan biraz daha pahalı ama kayıp %10'u geçmiyor konumlama derdi yok evde prizin olduğu her yerde çalışıyor. Almayı düşünürsen link falan atabilirim.
Üstadım elbette menzil genişletici cihazlarda belli oranlarda kayıp olur. Ama 50-70 mbps'den 2mbps'e düşüş normal değil. Örneğin benim şahsi kullanımımda 35'ten 25'e yani yaklaşık 3'te 1'lik bir kayıp söz konusu.

Üstadım elbette menzil genişletici cihazlarda belli oranlarda kayıp olur. Ama 50-70 Mbps'den 2Mbps'e düşüş normal değil. Örneğin benim şahsi kullanımımda 35'ten 25'e yani yaklaşık 3'te 1'lik bir kayıp söz konusu.

Bende %30 %40 arası kayıp olur dedim zaten. 2Mbps hıza normal demedim. En iyi konumlandırmada o kadar kayıp oluru kastetmiştim.

Bir bakayım iyi olabilir. Link atar mısın ?

Bir bakayım iyi olabilir. Link atar mısın ?

Buyur dostum.

Geri
Yukarı