Çözüldü TP-Link Modem Ethernet Bağlantısı Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gerardchelsea2

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. Elimde TurkTelekom'dan aldığım bir TP-Link wireless modem mevcut. Modem ile telefondan internete erişebiliyorum fakat ethernet kablosu ile bilgisayardan erişemiyorum. Tanımlanamayan ağ hatası veriyor. İnternette gördüğüm tüm çözümleri denedim ama hiçbiri işe yaramadı. Neyse, önceki Zyxel wireless modemimi de bu sebepten ötürü değiştirmiştim. İşin garibi elimdeki 2007 yılından kalma Airties ADSL modem ile aynı ethernet kablosunu kullanarak sorunsuz bir şekilde girebiliyorum. Sizce sorun neden kaynaklı ve nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neyse sorunu çözdüm arkadaşlar. Aygıt yöneticisine girip Ağ bağdaştırıcılarındaki sürücüme sağ tıklayıp özelliklere tıkladım. Devamında gelişmişe gelip, "Bağlantı Hızı/Çift Yönlü Modu" yazan yere gelip değeri "10Mb/sn Tam Çift Yönlü" yaptım ve internet bağlantım geldi. Muhammet kardeşim sana da yardım etmeye çalıştığın için teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neyse sorunu çözdüm arkadaşlar. Aygıt yöneticisine girip Ağ bağdaştırıcılarındaki sürücüme sağ tıklayıp özelliklere tıkladım. Devamında gelişmişe gelip, "Bağlantı Hızı/Çift Yönlü Modu" yazan yere gelip değeri "10Mb/sn Tam Çift Yönlü" yaptım ve internet bağlantım geldi. Muhammet kardeşim sana da yardım etmeye çalıştığın için teşekkür ediyorum.
degerli arkadaslar bende tp link kurulduktan sonra ayni sikintiyi yasiyorum sıksık modeme format atip baglanti kurdugum halde baglanti kopuyor modem ayri ip adresleri veriyor yinede kopma oluyor okadar teknik bilgim de yok degerli arkadaslar yardimci olursaniz makbule gecer saygilarimla

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı