Tp-Link modemi Access Point olarak kullanma

Canko

Hectopat
Elimde TP Link modem var TL-WA901ND. Bu aleti babam acses point kullanarak kullanmak istiyor ve bilg. kurulumun yanı sıra bir kac hata ilede karsılasıyorum suanda olayı soyle ozetleyeyeim.

Evde super online internete sahbim. Bildiginiz üzere Tılgın marka bir modemleri var ve evin coğu yerinde kablosuz ağ kaliteli bir sekilde kullanılamıyor. Bu yüzden biz de bir modem alıp bunu sinyalleri attırarak kullanalım dedik.

Yukarda belirttiğim modem ismi bilg. kurlum islemını yapıyorum. Sitesine girip gosterilen AP ayarlarınıda becerebiliyorum. Save dedigimde reboot yapmam gerektigini soyluyor ve yaptıgımızda tmm baglantımı kesiyor. Hersey kayıtlı gorunuyor. Derken hop dusundugumuz sey olmuyor, calısmıyor. Sinyalleri alıyor buyuk ihtimalle ana modemden fakat ben baglandıgımda bir seylerde sorun oluyor connect diyor bekliyorum...

Amacım kısaca evdeki kablosuz ağı guclendirmek aynı modem sifresi ve adını kullanarak diger modemdede aynı interneti dagıtıcı olarak kullanmak . Anlatamadıgım bir nokta ayda sormak istediginiz varsa bekliyorum.

Elinizdeki modemin marka ve modeli nedir ve AP olarak kullanmak istediğiniz cihazın marka ve modeli nedir?

Bir de sanırım AP değil de Universal Repeater modu yapmak istiyorsun sen. Kablosuz bağlantıyı kablosuz alıp yine kablosuz olarak dağıtmak mı istiyorsun? Yoksa bağlantıyı kablolu alıp kablosuz dağıtmak mı?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı