TP-Link port açık gözükmüyor

mustafa2hesap3

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba birkaç gündür web site açmak ile çeşitli sorunlar yaşıyorum web site dosyam ve domainim hazırda bekliyor.

Şu anki tek sorunum hosting ile alakalı çünkü bütün hosting sitelerinde en düşük fiyatlı Hosting'i 12 aylık şekilde satıyorlar.

Çok site gezdim durumlar böyle benim sitemin 1 yıl gibi uzun bir süre açık kalması gerekli fakat site o kadar meşgul olmayacak zaten.

Günde 1 veya 2 kişi ya girer ya girmez ağır bir sitede olmayacağı için boşuna hosting şirketlerinden 1 yıllık hosting almak istemiyorum.

Bunun yerine evdeki eski bilgisayarım üzerinden wampserver ile hosting yapmayı denedim fakat karşılaştığım sorun port ile alakalı idi.

Modem arayüzüne 192.168.1.1 adresinden girdim internette gördüğüm videolar doğrultusunda port yönlendirme ardından port tetikleme yaptım.

Fakat port hiçbir şekilde aktif gözükmüyordu ve IP üzerinden siteye giriş yapılamıyordu yani port oluşumunda bir hata vardı.

Benim de araştırmama göre portun aktif edilebilmesi için statik IP gerekliymiş ve benim IP adresim statik değil.

IP adresimi internet sağlayıcımla statik hale getirirsem, port yönlendirme ve port tetikleme yaptıktan sonra port aktif hale gelecek mi?

Merhaba birkaç gündür web site açmak ile çeşitli sorunlar yaşıyorum web site dosyam ve domainim hazırda bekliyor.

Şu anki tek sorunum hosting ile alakalı çünkü bütün hosting sitelerinde en düşük fiyatlı Hosting'i 12 aylık şekilde satıyorlar.

Çok site gezdim durumlar böyle benim sitemin 1 yıl gibi uzun bir süre açık kalması gerekli fakat site o kadar meşgul olmayacak zaten.

Günde 1 veya 2 kişi ya girer ya girmez ağır bir sitede olmayacağı için boşuna hosting şirketlerinden 1 yıllık hosting almak istemiyorum.

Bunun yerine evdeki eski bilgisayarım üzerinden wampserver ile hosting yapmayı denedim fakat karşılaştığım sorun port ile alakalı idi.

Modem arayüzüne 192.168.1.1 adresinden girdim internette gördüğüm videolar doğrultusunda port yönlendirme ardından port tetikleme yaptım.

Fakat port hiçbir şekilde aktif gözükmüyordu ve IP üzerinden siteye giriş yapılamıyordu yani port oluşumunda bir hata vardı.

Benim de araştırmama göre portun aktif edilebilmesi için statik IP gerekliymiş ve benim IP adresim statik değil.

IP adresimi internet sağlayıcımla statik hale getirirsem, port yönlendirme ve port tetikleme yaptıktan sonra port aktif hale gelecek mi?

Bence kendi bilgisayarınız ile açmak yerine BH veya Cenuta'dan cPanel satın alabilirsiniz. Minimum aylık paket sipariş verebiliyorsunuz ve fiyat ise 15-35 TL aralığında.

Bence kendi bilgisayarınız ile açmak yerine BH veya Cenuta'dan cPanel satın alabilirsiniz. Minimum aylık paket sipariş verebiliyorsunuz ve fiyat ise 15-35 TL aralığında.
Statik ip ücretini aylık 21.90 sanıyordum müşteri hizmetlerini aradığımda 80.90 rakamını söylediklerinde komik geldi.

Zaten aylık satılabilen hosting 61 TL idi, gerek kalmadı ev internetine.

brolve.com güvenilir mi? bu kadar uygun hosting sitesi görmedim çünkü.

Statik ip ücretini aylık 21.90 sanıyordum müşteri hizmetlerini aradığımda 80.90 rakamını söylediklerinde komik geldi.

brolve.com güvenilir mi? bu kadar uygun hosting sitesi görmedim çünkü.
Güvenilir, bende kullanıyorum.

Statik IP ücretini aylık 21.90 sanıyordum müşteri hizmetlerini aradığımda 80.90 rakamını söylediklerinde komik geldi.

brolve.com güvenilir mi? Bu kadar uygun hosting sitesi görmedim çünkü.

Zaten kendi IP'niz ile yapmanızı pek önermem. Çünkü, DDoS atarlarsa sorun olur.

Yapılabilir, ama bence biraz karışık olacak. En kolayı brolve üzerinden cPanel satın almanız olacak.
Tamamdır, brolve.com üzerinden bir hosting aldım hali hazırda olan bir domainim var bunu bu hosting'e nasıl bağlayacağım yani hostingimin İP adresini nasıl ve nereden öğreneceğim?

Tamamdır, brolve.com üzerinden bir hosting aldım halihazırda olan bir domainim var bunu bu Hosting'e nasıl bağlayacağım yani hostingimin IP adresini nasıl ve nereden öğreneceğim?

Evet, ben satın aldığımda alan adımı bağlamam için IP ilettiler. İletmeseler bile cPanel hesabına giriş yapınca orada sunucu IP'si gözüküyor. Gözüken sunucu IP'si ile de bağlamak mümkün.

Evet, ben satın aldığımda alan adımı bağlamam için IP ilettiler. İletmeseler bile cPanel hesabına giriş yapınca orada sunucu IP'si gözüküyor. Gözüken sunucu IP'si ile de bağlamak mümkün.
Brolve.com azerbaycan parası üzerinden alış veriş sağlıyor ödemeyi yapmama rağmen uzun süredir fatura kısmında "ödenmedi" ve hizmetler kısmında "beklemede" yazıyor tahmini ne kadar sürede elime ulaşacak hizmet?

Brolve.com Azerbaycan parası üzerinden alışveriş sağlıyor ödemeyi yapmama rağmen uzun süredir fatura kısmında "ödenmedi" ve hizmetler kısmında "beklemede" yazıyor tahmini ne kadar sürede elime ulaşacak hizmet?

Genellikle birkaç saat içerisinde aktif ediyorlar. Eğer etmezlerse WhatsApp hatları üzerindende yazabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı