TP-Link RE305 alınır mı?

Galaxes

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Maksimum 900TL bütçem var. Üst katta sinyal berbat olduğu için bu ürünü düşünüyorum.

Hayır kablo çekemem o yüzden bunu önermeyin. Farklı ürün önerilerine de açığım. Ping sorununu halletmek için bunda karar kıldım.

Maksimum 900TL bütçem var. Üst katta sinyal berbat olduğu için bu ürünü düşünüyorum.

Hayır kablo çekemem o yüzden bunu önermeyin. Farklı ürün önerilerine de açığım. Ping sorununu halletmek için bunda karar kıldım.

Alınır. Ama paket hızınızı ve şu anda üst katta wifi 2.4Ghz ve 5Ghz'le kaç hız alabiliyorsunuz onu da yazar mısınız?

Alınır. Ama paket hızınızı ve şu anda üst katta wifi 2.4Ghz ve 5Ghz'le kaç hız alabiliyorsunuz onu da yazar mısınız?
Hocam olay hız değil. Çünkü çok dalgalı. Paketim 35 ama üst katta en fazla 15mbps alıyorum bir süredir. Ayrıca ikide bir ping spike yaşıyorum sinirimi bozmaya başladı. Kablo çekmek ya da modemin yerine değiştirmek falan gibi bir imkanım olmadığı için tek yol bu. Orta katta yani modemin olduğu katta 30-33 mbps download alıyorum. Üst kata gelince dün 3'e bile düştü mesela.

Hocam olay hız değil. Çünkü çok dalgalı. Paketim 35 ama üst katta en fazla 15mbps alıyorum bir süredir. Ayrıca ikide bir ping spike yaşıyorum sinirimi bozmaya başladı. Kablo çekmek ya da modemin yerine değiştirmek falan gibi bir imkanım olmadığı için tek yol bu. Orta katta yani modemin olduğu katta 30-33 mbps download alıyorum. Üst kata gelince dün 3'e bile düştü mesela.

5Ghz var mı modeminizde?

Yoktur büyük ihtimalle. Türk telekomun klasik modemini kullanıyorum. Altyapımın 5GHz destekleyip desteklemediğini de kontrol etmem lazım.

Hocam 5Ghz modeminizle ilgili bir özellik altyapınızla ilgili değil. Şu açıdan soruyorum menzil genişleticiler genellikle 5Ghz bandından çok daha yüksek hız ve düşük ping verebiliyor. Modeminizin tam modeli nedir?

Hocam 5GHz modeminizle ilgili bir özellik altyapınızla ilgili değil. Şu açıdan soruyorum menzil genişleticiler genellikle 5GHz bandından çok daha yüksek hız ve düşük ping verebiliyor. Modeminizin tam modeli nedir?

ZyXEL B3312-B10b hocam.

ZyXEL B3312-B10b hocam.

Anladım hocam bu modemde tek bant wifi var yani sadece 2.4Ghz. Bu yüzden RE305'in veya başka bir menzil genişleticinin üst katta yaşadığınız problemleri çözebileceği veya ne kadar memnun edeceği konusunda emin değilim.

Ancak RE305'in Ethernet çıkışı da olduğu için en azından üst katta RE305'i bağlayacağınız noktadan bilgisayarınıza kadar ethernet kablosu da kullanabilirsiniz, RE305'in 2.4Ghz wifi sinyaline kıyasla alacağınız hız birkaç Mbps daha fazla olacaktır ve ping konusunda da daha düşük bir rakam verecektir (Modeminizin ve RE305'in wifi ağına göre)

5Ghz destekli bir modeminiz olsaydı daha net konuşabilirdim. RE305'i birkaç kişiye forumda önerdim son dönemlerde ve özellikle 5Ghz destekli modemlerle kullanıp memnun olmayan görmedim.

Ekleme:

Aşağıdaki konuda RE305 sahibi olan ama 5Ghz'de kullanmadığı için çok da memnun kalmayan bir arkadaşa durumu anladıktan sonra 5Ghz üzerinden denemesini söylemiştim test sonuçlarını konuda görebilirsiniz:

Sinyal Güçlendirici Tavsiyesi

Yine aşağıdaki konuda RE305'i tavsiyemle alıp memnun kalan başka bir kullanıcının testini görebilirsiniz

Yine forumda RE305 alma konusunda kararsız kalan ve sonuçta alıp kullanan başka birisi ve aldığı sonuçlar

Yani RE305 1000 TL altında alabileceğiniz en iyi alternatif diyebilirim. Ama sizin zayıf halkanız modeminiz gibi görünüyor.

Son düzenleme:
Anladım hocam bu modemde tek bant Wi-Fi var yani sadece 2.4GHz. Bu yüzden RE305'in veya başka bir menzil genişleticinin üst katta yaşadığınız problemleri çözebileceği veya ne kadar memnun edeceği konusunda emin değilim.

Ancak RE305'in Ethernet çıkışı da olduğu için en azından üst katta RE305'i bağlayacağınız noktadan bilgisayarınıza kadar Ethernet kablosu da kullanabilirsiniz, RE305'in 2.4GHz Wi-Fi sinyaline kıyasla alacağınız hız birkaç Mbps daha fazla olacaktır ve ping konusunda da daha düşük bir rakam verecektir (Modeminizin ve RE305'in Wi-Fi ağına göre)

5GHz destekli bir modeminiz olsaydı daha net konuşabilirdim. RE305'i birkaç kişiye forumda önerdim son dönemlerde ve özellikle 5GHz destekli modemlerle kullanıp memnun olmayan görmedim.

Ekleme:

Aşağıdaki konuda RE305 sahibi olan ama 5GHz'de kullanmadığı için çok da memnun kalmayan bir arkadaşa durumu anladıktan sonra 5GHz üzerinden denemesini söylemiştim test sonuçlarını konuda görebilirsiniz:

Sinyal Güçlendirici Tavsiyesi

Yine aşağıdaki konuda RE305'i tavsiyemle alıp memnun kalan başka bir kullanıcının testini görebilirsiniz

Yine forumda RE305 alma konusunda kararsız kalan ve sonuçta alıp kullanan başka birisi ve aldığı sonuçlar

Yani RE305 1000 TL altında alabileceğiniz en iyi alternatif diyebilirim. Ama sizin zayıf halkanız modeminiz gibi görünüyor.

Hocam 5GHz kaliteli modemlerin fiyatları nasıl peki?

Geri
Yukarı