TP-Link TD-864W modem QoS ayarı nasıl yapılır?

Osman elmas

Centipat
Daha fazla  
Eski bir modem QoS ayarı var fakat nasıl yapıldığını bilmiyorum oyunlarda ani yükseliş oluyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Adddddlıntısı.PNG
    Ekran Adddddlıntısı.PNG
    78,5 KB · Görüntüleme: 48
  • Ekradddddn Alıntısı.PNG
    Ekradddddn Alıntısı.PNG
    77,9 KB · Görüntüleme: 47
TP-Link bile kendi modemlerine adam gibi destek vermiyor. Bu ve bunun gibi eski model modemlere kullanıcı kılavuzu bile vermiyor kendi sayfasında. Benim modemde aynı bunun gibi eski ve arayüz olarak da eski ama ben benzer arayüze sahip başka modelin kılavuzundan ayar yapmıştım. TP-Link eski modellerin QoS ayarına ulaşmak veya destek almak imkansız diyebilirim. Bu bölümde yeni modeller daha detaylı kısıtlamalar yapabiliyor ve onlar için makale ve videolu kılavuz çokça var. Bu bölümden bir porta, bir IP adresine, bir MAC adresine veya Wlan kullanıcılarına öncelik verilebiliyor. Ben kendi ethernet portuma yüksek öncelik verdim ve kablosuz bağlananlar benim bağlantımı etkileyemedi.

TP-Link bile kendi modemlerine adam gibi destek vermiyor. Bu ve bunun gibi eski model modemlere kullanıcı kılavuzu bile vermiyor kendi sayfasında. Benim modemde aynı bunun gibi eski ve arayüz olarak da eski ama ben benzer arayüze sahip başka modelin kılavuzundan ayar yapmıştım. TP-Link eski modellerin QoS ayarına ulaşmak veya destek almak imkansız diyebilirim. Bu bölümde yeni modeller daha detaylı kısıtlamalar yapabiliyor ve onlar için makale ve videolu kılavuz çokça var. Bu bölümden bir porta, bir IP adresine, bir Mac adresine veya WLAN kullanıcılarına öncelik verilebiliyor. Ben kendi Ethernet portuma yüksek öncelik verdim ve kablosuz bağlananlar benim bağlantımı etkileyemedi.

Nasıl yaptın peki anlatabilir misin?

Senin ve benim arayüz farklı. Fark yüzünden nasıl ayar verebilirim bilmiyorum. Sadece benim arayüz ve özelliklere sahip aynı modemin ayar dosya linkini verebilirim.

Burada ben sadece kendi kablolu kullandığım enet1 yazılı olan Ethernet portumu işaretli bıraktım ve ona tam öncelik verdim.

Geri
Yukarı