TP-LINK TD-W8960N Port Forwarding Sorunu

Anladım Hocam

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi modemde port açamıyorum. Açtığımda canyouseeme.org'da 'Timed out' hatası alıyorum. Aynı portlar kapalıyken time out olmasa da direkt refuse ediyor. Birkaç ekran görüntüsü bırakıyorum, belki hata yapıyorumdur bir yerde.

Firmware sürümü güncel bu arada.

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.jpg
    Screenshot_7.jpg
    128,9 KB · Görüntüleme: 128
  • Screenshot_8.jpg
    Screenshot_8.jpg
    118,6 KB · Görüntüleme: 108
  • Screenshot_9.jpg
    Screenshot_9.jpg
    15 KB · Görüntüleme: 114
Routerin Firewall ( Güvenlik Duvari) ayarlarini kontrol et. Cünkü WAN yada LAN Portlari icin Firewall acik ise disaridan gelen bütün baglanti istekleri firewall tarafindan reddedilir eger acik konumda ise komple kapatip sorunun Firewall'danmi kaynaklandigini teyit et.

Routerin Firewall ( Güvenlik Duvari) ayarlarini kontrol et. Cünkü WAN yada LAN Portlari icin Firewall acik ise disaridan gelen bütün baglanti istekleri firewall tarafindan reddedilir eger acik konumda ise komple kapatip sorunun Firewall'danmi kaynaklandigini teyit et.
LAN Side Firewall da WAN Side Firewall da kapalı. Başka bir sorun var sanırım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_11.jpg
    Screenshot_11.jpg
    88 KB · Görüntüleme: 147
Yalniz senin verdigin Ekran Görüntüsü LAN-Side, birde WAN yazan yerdeki Firewall kontrol et. Hatta dur sana Ekran Görüntüsü ile göstereyim.

Dosya Ekleri

• sdsd.PNG
    sdsd.PNG
    45,8 KB · Görüntüleme: 154
Yalniz senin verdigin Ekran Görüntüsü LAN-Side, birde WAN yazan yerdeki Firewall kontrol et. Hatta dur sana Ekran Görüntüsü ile göstereyim.
Bu da kapalı hocam.
Buradan edit diyerek kapatmıştım o firewall'u da.

Dosya Ekleri

• Screenshot_12.jpg
    Screenshot_12.jpg
    74,6 KB · Görüntüleme: 117
  • Screenshot_13.jpg
    Screenshot_13.jpg
    77,3 KB · Görüntüleme: 86
Burda yasanan bir sorun yok gibi, peki senin baglanmak istedigin aygitin icindeki Program yada Server'a LAN icindeki baska bir aygittan baglanabiliyormusun? Örnegin kullandigin bilgisayara. Birde Portlari test ederken kullanacagin Server yada Programi calistirdinmi?

Burda yasanan bir sorun yok gibi, peki senin baglanmak istedigin aygitin icindeki Program yada Server'a LAN icindeki baska bir aygittan baglanabiliyormusun? Örnegin kullandigin bilgisayara. Birde Portlari test ederken kullanacagin Server yada Programi calistirdinmi?
Ben önceki modemimde mesela blizzard portlarını açmak istediğimde o değerleri girip canyouseeme.org'da test ettiğimde port açık diyordu. Şimdi portları açtığımda time out yiyorum, açık değilken de direkt refuse ediyor zaten. Benim asıl amacım HTTPS portunu açmak. Ki o portta da aynı hatayı alıyorum

Bende evimde disariya yönelik mini bir linux server yönetiyorum, canyouseeme.org üzerinden actigim portlari test ettim bana kapali olgugunu söylüyor ama ben Serverime hala ulasabiliyorum. Sen portlari actiginda Blizzard portlarinin ulastigi bilgisayardaki Oyun/Server' Public ip adresinden ulasabiliyormusun?

Dosya Ekleri

• port1.PNG
    port1.PNG
    7,3 KB · Görüntüleme: 104
  • port2.png
    port2.png
    18 KB · Görüntüleme: 108

Yeni konular

Geri
Yukarı