TP-Link TD-W8968 Model çift antenli modemde düşük sinyal problemi

ofpistan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci -
İyi günler arkadaşlar, uzun süredir Superonline'nın kendi modemi olan tek kısa antenli 4 ethernet portlu standart modemini kullanıyordum ve eski ev içinde bir sıkıntı olmadan neredeyse her yerden rahat çekiyordu. Yeni dublex bir eve taşınınca bu modem altkattan ve balkondan çekmekte sıkıntı yapmaya başladı. Tek birim çekiyor veya çekemeden kopuyordu bağlantı. Bende iyi kaliteli birşey almaya karar verdim ve USB portunun da olması nedeniyle TP-Link TD-W8968 model modemi aldım. Resmi aşağıda;

TD-W8968-01.jpg

Sitede ki ürün linki; http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TD-W8968

Fakat bu modem beklentimi karşılamadı, evin üstkatına eski modemin yerine koydum ve altkattan denediğimde eski modem ile aynı sinyal performansını veriyor.
Sitesinden firmware güncellemesini yaptım bir değişiklik olmadı.
Sinyal gücünü nasıl arttırabilirim, tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem kaliteli bir modem. İki tane 5 Db'lik anteni var. Normalde biraz daha iyi bir performans alman lazımdı. Evde modemi yerleştirdiğin yerde bir sıkıntı var bence. Başka yerlerde deneme imkanın var mı ?

Bilgisayar dolabının üzerine koyarak deneyeceğim eğer sinyal menzili artarsa kalır orda ve uzun bir ethernet kablosu gerekir sadece kasa için fakat bulunduğu yerden eski standart modeme göre daha fazla sinyal menzili sağlaması gerekmez miydi? Olmazsa ürünü iade etmeyi düşünüyorum.

Arabirimde ki wireless güç ayarları ile ilgili sekmelerin ekran görüntüsünü yolluyorum Recep abi;

Basic Settings:

Km1fF5p.jpg

Wireless Advanced:

QflEC6P.jpg

Son görüntüde ki Transmit Power ve altındaki değerler default hali hiç karıştırmadım orayı.

Değerler normal ise sorun modem kaynaklı sanırım, tavsiyeni dikkate alıcam Recep abi :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı