TP-Link TD-W9970V3-ADSL2 + modemi servise gönderme

MehmetBayrak

Hectopat
Arkadaşlar yeni internete geçeceğim yakın zamanda ve elimde bulundan modem ADSL olduğu için kullanamıyorum yeni bir modem alayım dedim ve "TP-Link TD-W9970V3-ADSL2 + modem" i aldım ürün geldiğinde 1. 2. 3. portları çalışmıyor sadece 4. port çalışıyordu sadece ben kablo ile bağlanacağım için sıkıntı olacağını düşünmedim ve modemi kullanmaya başladım. Yaklaşık 3-4 gün kullandım ve 5. gün bilgisayarımın internete bağlanmadığını fark ettim, kontrol ettiğimde fiziksel bir sıkıntı yoktu ve bilgisayardan baktığımda tanımlanamayan ağ diyordu, ben de bu işlerden az çok anlayan arkadaşıma sordum ve bana senin bilgisayarına IP veremiyor tarzında bir şey söyledi ürünü aldığın yere söyle ya değiştir ya da iade et dedi (bu arada şöyle bir şey söyleyeyim ürünün kutusu içinden kablo, adaptör, modem çıktı herhangi bir kağıt geldiğini hatırlamıyorum ve kargo poşetini çöpe attım her zaman yaptığım gibi). Ürün değişikliği yapmaya çalıştım ürün stokta olmadığı için yapılamaz diyor, tamam dedim iade edeyim ürünü tam iade edecektim ürünü Hepsiburada evimden almıyormuş en yakın Aras Kargo şubesine bırakmalıymışım, tamam dedim babamı aradım ve Aras Kargo şubesine bırakıp bırakamayacağını sordum bırakırım ama benden daha ücret talep etmişlerdi bir sor bakalım yine isterler mi dedi ben de müşteri hizmetlerine tekrardan ulaştım bana garanti belgemi ve faturamı sordu olmadığını söyledim ve talepte bulunmamı istersem kendinin yapabileceğini söyledi onayladım ve talebi oluşturdu ve bana ürünün kurulumunu yaptınız mı dedi ben kurulumun ne olduğunu bilmiyorum yani direkt fişi takıp DSL kablosunu takıp kullandım ve bana aynen şöyle dedi:
"Kurulumu yapılmış ya da kullanılmış elektronik ürünlerinin iade işlemi, yetkili servis raporu doğrultusunda yapılabilir. Ürününüzün kurulumu yapılmış ve kullanılmış olmasından dolayı, ürün iadesi için servis iade raporunuz olmalıdır. İadeyle ilgili detaylı bilgiye web sitemizde yardım sayfasından veya https://www.hepsiburada.com/yardim/iade-ve-iptal-talebi-23 linki üzerinden ulaşabilirsiniz. 632167039 numaralı siparişinizde yer alan TP-Link TD-W9970V3 VDSL2-ADSL2 + modem adlı ürününüzün servis işlemleri için garanti belgesinde belirtilen teknik servisle iletişime geçmenizi rica ederim. Yetkili servis kontrolleri ardından iade raporu almanız durumunda işlemlerinizin tamamlanması için bize yeniden ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmamı istediğiniz başka bir konu var mıdır Mehmet bey?"
Teknik servise götürüp rapor almalıymışız ama hangi teknik servis bilmiyorum ve ürünün iade süresi vardı yanlış bilmiyorsam 14 gün içinde kolay iade vb. şeyler yazıyordu sitede şu an ne yapmalıyım bilmiyorum ve interneti eski modemden kullanıyorum bir yandan da babam sıkıştırıyor şu modem olayını çöz diye bayağı çaresiz kaldım ilk defa böyle bir olay başıma geldi şimdi ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı