TP-Link TDd-W 9970 mi TP-Link TD-W9970 mi?

U.Altun

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Iki model ayni, biri T. Telekom icin yazilimi ozellestirilmis. Ankastreden CAT6 cekmeyin. Harici tesisat teli denen turde kablo kullanin.
Türk Telekom için özelleştirilmiş olan sanırım üzerinde Türk Telekom yazısı olanı diyorsunuz. Bu modemi Netspeed'den aldığım hizmet ile kullanabilir miyim? Çoğu kişi CAT6 kablo öneriyor siz neden çekmeyin diyorsunuz? Harici tesisat teli derken normal DSL kablolarından mı bahsediyorsunuz?

Modemde kisitlama olabilir. Almadan once saticiya danisarak emin olmalisiniz.

CAT 6 kablolar bina ici tesisat icin kullanilir. Disarida kullanacagniz kablonun fiziksel olarak daha dayanikli ve sinyallerden etkilenmemesi icin capinin fazla olmasi lazim. O onerenlere de elektronik muh. olarak selamimi soyleyin, bilmedikleri konuda yanlis bilgi vermesinler. Bu kablodan kullanmalisiniz.

Modemde kisitlama olabilir. Almadan once saticiya danisarak emin olmalisiniz.

CAT 6 kablolar bina ici tesisat icin kullanilir. Disarida kullanacagniz kablonun fiziksel olarak daha dayanikli ve sinyallerden etkilenmemesi icin capinin fazla olmasi lazim. O onerenlere de elektronik muh. olarak selamimi soyleyin, bilmedikleri konuda yanlis bilgi vermesinler. Bu kablodan kullanmalisiniz.

Öneriniz ve yardımınız için teşekkür ederim. Önemli bir detayı paylaşıyorsunuz. Bahsettiğiniz Dış Tesisat Teli'ni nereden bulabilirim? Veya ismi nedir, ne deyipte alabilirim? Bir de sıfır kulurum olacağı için Netspeed'den kuruluma gelecek olan arkadaşlarda mevcut mudur o kablo? Yyani benim kendim mi almam gerekiyor?

Gordugum kadariyla gelen servis bina icinde kullanilan ve zil teli tabir edilen ince kablolari kullaniyorlar. O kablolar gunes ve ruzgar gibi dis sartlara cok dayanikli degil. Cabuk sorun cikariyor. Cevrenizdeki telefonculardan ( cep telefonu dukkanlari degil ) temin edebilirsiniz dis tesisat telini.

Gordugum kadariyla gelen servis bina icinde kullanilan ve zil teli tabir edilen ince kablolari kullaniyorlar. O kablolar gunes ve ruzgar gibi dis sartlara cok dayanikli degil. Cabuk sorun cikariyor. Cevrenizdeki telefonculardan ( cep telefonu dukkanlari degil ) temin edebilirsiniz dis tesisat telini.
Bizim binadaki Ankastre bina içinde olduğu için rüzgar ve güneş gibi öyle şiddetli şartlara maruz kalmayacağını düşünüyorum. Üstelik belirttiğiniz linkte kablonun kullanıldığı yerler " Abone kutusu ile abone ankastre'si arasında kullanılır. " diye belirtiliyor. Ben Ankastre'den modeme kablo çekmek için CAT 6 kablo kullanmak istemiştim. Sanırım ben yanlış anladım veya siz beni yanlış anladınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı