TP-Link TL-WN722n Wi-Fi adaptör kullanılır mı?

TechExpert

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, abim.
TP-Link TL-WN722n Wi-Fi adaptör.
Almış ve bir süre sonra bana verdi bilgisayarım da Wi-Fi özelliği yok bu ürün kullanılır mı internetin tam gücünü bana verir mi Ethernet'le arasında çok fark olur mu yoksa Ethernet'le aynı gücü verebilecek bir ürün varsa söyler misiniz fiyatı önemli değil.

Merhaba, abim.
TP-Link TL-WN722n Wi-Fi adaptör.
Almış ve bir süre sonra bana verdi bilgisayarım da Wi-Fi özelliği yok bu ürün kullanılır mı internetin tam gücünü bana verir mi Ethernet'le arasında çok fark olur mu yoksa Ethernet'le aynı gücü verebilecek bir ürün varsa söyler misiniz fiyatı önemli değil.

Screenshot_4.png

Bence işini görür ben memnunum performansından. Modem ile PC mesafesi ne ve arada kaç duvar var?

Ethernet kadar iyi olur mu?
Çoğu Wi-Fi adaptöründe olduğu gibi bunun da ethernet kadar iyi olması mümkün değildir. Ben daha önce evde kablo çekme imkanım olmayan bir noktada bir yılı aşkın bir süre kullandım. Şu aralar kenarda boşta duruyordu. Şimdi çıkarıp basit bir test yaptım senin için. Hız olarak 50-60 arası dalgalıdır. Ping ve jitter olarak 3-5 ms fark çıkabiliyor. Normalde modem arayüzünde 86 Mbps gözüken VDSL internetimde kabloyla 82 Mbps internet alabiliyorken bu adaptörün veri aktarım hızı ve ping durumu aşağıdaki gibi. Eğer elde imkan yoksa veya bir müddet kullanma mecburiyeti varsa iş görür. Tabi bu daha önce iki kez revizyona gitmiş bir cihaz. Bendeki son çıkanı yani V3 modeliydi.

ethernet.jpg
722N.jpg

Bence işini görür ben memnunum performansından. Modem ile PC mesafesi ne ve arada kaç duvar var?
2 duvar var yani 5 metre olsun en fazla çok değil

Çoğu Wi-Fi adaptöründe olduğu gibi bunun da Ethernet kadar iyi olması mümkün değildir. Ben daha önce evde kablo çekme imkanım olmayan bir noktada bir yılı aşkın bir süre kullandım. Şu aralar kenarda boşta duruyordu. Şimdi çıkarıp basit bir test yaptım senin için. Hız olarak 50-60 arası dalgalıdır. Ping ve jitter olarak 3-5 ms fark çıkabiliyor. Normalde modem arayüzünde 86 Mbps gözüken VDSL internetimde kabloyla 82 Mbps internet alabiliyorken bu adaptörün veri aktarım hızı ve ping durumu aşağıdaki gibi. Eğer elde imkan yoksa veya bir müddet kullanma mecburiyeti varsa iş görür. Tabii bu daha önce iki kez revizyona gitmiş bir cihaz. Bendeki son çıkanı yani V3 modeliydi.

Anladığım kadarıyla çok bir fark olmaz diyorsunuz en fazla 3 5 MB hız galiba.

2 duvar var yani 5 metre olsun en fazla çok değil

Anladığım kadarıyla çok bir fark olmaz diyorsunuz en fazla 3 5 MB hız galiba.
Bende aynı adaptor var mesafeler hemen hemen aynı diyebilirim. Cihazı aldıktan sonra hem modemimin hemde cihazın yazılımını güncelledim ve performansım iyi kablolu olarak.

Geri
Yukarı