TP-LINK TL-WN722N Windows 10 Sürücü Sorunu

Toprak Aga

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Ümraniye
Merhaba arkadaşlar, arkadaşım bilgisayarına format attı, format sonrası WiFi adaptör için gerek olan sürücüyü indirdi fakat kuramıyor ve bilgisayar da görmüyor adaptörü. Ne yapabilir arkadaşım? En güncel sürücüyü indirdi kurmaya çalıştı ama hata verdi. Ayrıca aygıt yöneticisinde de adaptörün yanında ünlem işareti var.

@Mr.Acar @Jira @Recep Baltaş @Asım Demir

Her türlü çözümü denedik olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu adaptörün 2 versiyonu var. V1 ve V2 diye. İkisi de çok farklı sürücüyü kullanıyor. Bende bu adaptörü kullanıyorum. Windows 10 desteği yok ama Windows 8.1 sürücüsüyle sıkıntısız çalışıyor. Adaptörün üzerinde V1 yada V2 olduğu yazıyordur önce versiyonuna bakın.

@Emre Aziz arkadaşım format atmadan önce de Windows 10 kullanıyordu tak-çalıştır şeklinde kullandığını söyledi hatta görüntüsünü bile gösterdi ama formattan sonra hiçbir şekilde çalışmıyor. Aygıtı taktığında ışık yanmıyor ve de aygıt yöneticisinden de bağlı olduğu gözükmüyor. Sürücüyü yüklemeye çalıştı ama aygıt bağlı olmadığı için yükleyemedi. Ne yapabilir?

@Emre Aziz arkadaşım format atmadan önce de Windows 10 kullanıyordu tak-çalıştır şeklinde kullandığını söyledi hatta görüntüsünü bile gösterdi ama formattan sonra hiçbir şekilde çalışmıyor. Aygıtı taktığında ışık yanmıyor ve de aygıt yöneticisinden de bağlı olduğu gözükmüyor. Sürücüyü yüklemeye çalıştı ama aygıt bağlı olmadığı için yükleyemedi. Ne yapabilir?

Aygıt yöneticisinde ünlem işareti olduğunu söylemiştiniz. Siz bir bakın bakalım adaptörün versiyonu nedir üzerinde yazıyordur.

Broadcom bir USB Wi-Fi adaptör kullanıyorsunuz sanırım. Arkasında @Emre Aziz 'in dediği gibi V2 falan yazar, bunlara dikkat edin.

Edit: TP-Link imiş fakat yine de arkadaşın dediğini deneyin.

@TerabyteForever yok hocam ben değil arkadaşım kullanıyor. TP-Link markası zaten. Arkadaşımın bilgisayarının HDD'si güncellemeden dolayı çöktüğü için USB Bellek üzerinden UEFI format attı, ondan sonra hiçbir şekilde Wi-Fi algılanmadı. Sürücüleri indirdik kurduk olmadı. Diğer Wi-Fi adaptörünü denedik olmadı. Yarın arkadaşımla detaylı konuşacaz zaten. Elimdeki Asus N10'u vericem bir de onu deneycek bakalım sonuç nasıl olacak?
IMG-20180524-WA0004.jpg

@MF @TerabyteForever @Emre Aziz buyrun hocalarım size fotoğraf attım. Cidden bu sorun arkadaşımın canını çok sıktı. Yok hiçbir şekilde sistem görmüyor bu şeyi. İşin tuhafı ise diğer bütün USB ile bağlanan donanımları çalıştırıyor ve Ethernet girişini de gördü sistem. Ama arkadaşımın kullandığı net 2 kat yukarda olduğundan Wi-Fi kullanıyor mecbur olarak.
Cidden bu sorun arkadaşımı sinirlendi baya. Çocuk 2 yıl boyunca sorunsuzca Windows 10'da kullandı hem. Sürücü bile kurmadan kullanmış hem. Şimdi kurmaya çalışıyoruz olmadı. Biz V3 ile denedik olmadı. V2 ile deneyecez bir de. V1 ile olmaz zaten baktım en fazla Windows 8.1 desteği var ama V2'de Windows 10 var.

Ben normalde böyle sorunların çözümlerini biliyorum ama yapamadım vallahi.

Dosya Ekleri

• IMG-20180524-WA0005.jpg
    IMG-20180524-WA0005.jpg
    209 KB · Görüntüleme: 267
  • IMG-20180524-WA0006.jpg
    IMG-20180524-WA0006.jpg
    185 KB · Görüntüleme: 237
  • IMG-20180524-WA0007.jpg
    IMG-20180524-WA0007.jpg
    187 KB · Görüntüleme: 225
Son düzenleme:

Yeni konular