TP-Link TL-WN725N internetin yavaş olması ve kopması

ulassekerci

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı daha dün topladım tüm parçalar sorunsuz çalışıyor ama TP-LINK TL-WN725N kablosuz adaptörüyle internete bağlanmaya çalıştığımda internet çok yavaş. Windows 10 en son sürüm yüklü. BIOS Update de yaptım. Adaptörün sürücüsünü de yükledim. Bilgisayarı kabloyla bağlarsam sıkıntı yok internet hızlı. Kablosuz adaptörü laptopa takınca da sorun çıkmıyor. İnternette bululnan CMD komutlarını da denedim işe yaramadı. İnternet servis sağlayıcımı (Uydunet) arayıp söyledim IP değişimi yaptılar işe yaramadı. Sağ alttaki logoda çekim gücü iyi görünüyor. Peki sizce sorun nerede olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nano adaptörlerde bu tarz arızaları çok yaşadım bazıları fabrikasyon olarak bozuk oluyor malesef.
1-bağlı olan usb portunu değiştirip tekrar dene
2-windows+R tuşlarına bas çalıştır penceresi gelecektir. Oraya CMD yazıp enter la açılan siyah ekrana "ipconfig" yaz " işaretleri olmadan. orada bağlı olduğun modem veya internetin ağ yolu(gateway) kısmını göreceksin. o ip adresini bir kenara not al. Sonra "ping 192.168.1.1 -t" komutunu girip fakat buradaki ip adresini bulduğun ağ geçidi ile değiştir ve enter le. bu şekilde kendi bilgisayarın ile kablosuz bağlı olduğun modemin arasındaki kopmaları milisaniye cinsinden göreceksin. Kopma olmaması durumunda aşağıdaki resimdeki gibi 1MS-2Ms görürsün eğer kopma varsa timeout veya 500MS gibi değerler çıkarsa adaptöründe veya modeminde sıkıntı olabilir. Adaptörünü başka bir bilgisayara bağlayıp denemeni tavsiye edebilirim.

Dosya Ekleri

• ping.png
    ping.png
    6,2 KB · Görüntüleme: 376
Sonra "ping 192.168.1.1 -t" komutunu girip fakat buradaki ip adresini bulduğun ağ geçidi ile değiştir ve enter le. bu şekilde kendi bilgisayarın ile kablosuz bağlı olduğun modemin arasındaki kopmaları milisaniye cinsinden göreceksin. Kopma olmaması durumunda aşağıdaki resimdeki gibi 1MS-2Ms görürsün eğer kopma varsa timeout veya 500MS gibi değerler çıkarsa adaptöründe veya modeminde sıkıntı olabilir.
yardımın için teşekkür ederim değerler böyleydi TP-LINK TL-WN722N aldım sorun çözüldü internet var ve şuanda ping 3-4ms civarlarında

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 2.PNG
    Ekran Alıntısı 2.PNG
    9 KB · Görüntüleme: 281
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı