TP-Link TL-WN781nd Wi-Fi adaptörü 2 metrede 100 Mbps yerine 20 Mbps veriyor

wellsa

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Amazon'dan TP-Link TL-WN781nd, N150 Mbps 2.4GHz, PCI Express Wi-Fi adaptör aldım. Evimde 100 Mbps internet mevcut fakat bu cihaz en fazla 20 Mbps hızına ulaşabiliyor, modem 2 metre uzaklıkta, sinyal konusunda herhangi bir sorun yok. Cihazın açıklamasında 150Mbps'e kadar desteklediği yazıyor. Bütün sürücüleri güncel, PCI Express 3 soketine takılı. İnternette bayağı bir bakındım fakat bu cihazla alakalı yararlı bir konuya rastlanamadım, daha önce kullanmış veya anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Merhaba,

Amazon'dan TP-Link TL-WN781nd, N150 Mbps 2.4GHz, PCI Express Wi-Fi adaptör aldım. Evimde 100 Mbps internet mevcut fakat bu cihaz en fazla 20 Mbps hızına ulaşabiliyor, modem 2 metre uzaklıkta, sinyal konusunda herhangi bir sorun yok. Cihazın açıklamasında 150Mbps'e kadar desteklediği yazıyor. Bütün sürücüleri güncel, PCI Express 3 soketine takılı. İnternette bayağı bir bakındım fakat bu cihazla alakalı yararlı bir konuya rastlanamadım, daha önce kullanmış veya anlayan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

2.4GHz frekansı var.
5GHz bir cihaz alırsanız daha iyi bir performans alırsınız.

2.4GHz frekansı var.
5GHz bir cihaz alırsanız daha iyi bir performans alırsınız.

Peki 5GHz 90-100 civarında hız verebilecek mi? Yoksa 20'den 50-60 mı yükselir?

Merhaba,

2 metre uzaklıktaki modem için Ethernet bağlasan sanki daha iyi olabilir çok uzakta değil hem daha iyi internet alırsın hem de.

Geri
Yukarı