TP-Link VC220-G3U Modem PKTS hatası

Modem ve Firmware sürümü nedir?

Modem TP-Link VC220-G3U. TP-Link sitesinde cihaz ile ilgili hiçbir şeye ulaşamıyorum Recep ağabey. Türk Telekom için özel üretim gibi bir şey sanırsam.

recep.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamen modemden kaynaklı olay TP-Link VC220-G3U. Kronik sorunu olan bir modem. Yıl 2021 bende hataya düşerek aldım. Aynı sorun ve daha fazlası bende de mevcut. Işıkların hepsinin yanmasına rağmen internete girememe, SNR margin değerlerim - Eksi'lere düşmesi mi dersiniz hız düşmesi dersiniz daha neler neler. Yolladım değişim kararı çıktı. Aynı model geldi aynı sorunlar mevcut. Eski modemimde 1 kez bile bağlantı kopmazken bundan 3 saatte bir bağlantı kopuyor.

Modemle ilgili şikayetler var. Sorun şu ki cihazı ISP verdiğinden TP-Link Firmware ile biz ilgilenmiyoruz, ISP verecek diyor:

Merhaba, TL-Link Topluluğuna gönderdiğiniz için teşekkürler.

VC220-G3u, yerel pazardaki Servis Sağlayıcılar için özelleştirilmiş bir sürüm gibi görünüyor; bu, yönlendiricinin donanım yazılımının ISP'niz tarafından kendi kendine tasarlanmış olabileceği anlamına geliyor.

Genel olarak, bu özelleştirilmiş sürüm desteği, bu nedenle ISP'niz tarafından karşılanır ve sorunu gidermek için ISP'niz ile iletişime geçmenizi öneririz.

İyi günler.

Önerim kendi modeminizi almanız.

Arkadaşlar son durum ne oldu? Bende de 3 saate 10 bini gördü pks.

Binaya gelen hat kapasitesi ve kablo kalitesi sebebiyle sorun yaşıyorsunuz bence.

Modem ile alakalı bir durum olacağını sanmıyorum.

Altyapıda sorun yok dedikleri adresimde 80 milyon üzerinde CRC hatası ispatı attığım var abonesi olduğum firmaya.
Modem değiştirdim ve sonuç yine aynı.

Kenetic modemler biliyorsunuzdur bu aralar çok ciddi ön planda.
Şans eseri birinden bulup denedim. Onda 4 saat içinde Netspeed aboneliğinde 40 milyon hata kayda geçti.

Bana göre bu sorun tamamen İSS ve altyapı kaynaklıdır.
aynı durum bende de mevcut kablo direk port kutusundan modeme geliyor ve 12milyon pkts hatası alıyorum aynı alt yapıyı kullanan diğer komşularımda bu sorun yok sizce port kutusundan modeme gelen kabloda mı sorun var erken cevap verirseniz sevinirim

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-26 220026.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-26 220026.png
    30,8 KB · Görüntüleme: 16

Yeni konular

Geri
Yukarı